Postavte dětem vlastní hřiště. Nebudete litovat!

Seznamu nejoblíbenějších dětských hraček by se naše prababičky divily. A diví se i babičky, které nemohou herním konzolím, počítačům, tabletům a podobným technologickým vymoženostem přijít na chuť. Pokud máte doma dítko, které již od útlého věku preferuje digitální zábavu – a netušíte, jak jej přimět, aby trávilo více času na čerstvém vzduchu – vezměte ho na dětské hřiště. Anebo mu rovnou postavte vlastní! Prozradíme vám, v čem tkví (ne)výhody soukromého hřiště oproti veřejnému.

dětské hřiště

V obcích vznikají poměrně pěkná a dobře upravená dětská hřiště, takže se logicky nabízí otázka, proč investovat do soukromého. Města navíc areály oplocují a na noc uzamykají, aby se do něj nedostali vandalové a potulná zvířata. K výhodám veřejného hřiště bezesporu patří skutečnost, že se zde dítě socializuje s vrstevníky. Naučí se zde budovat vztahy, komunikovat s ostatními a v neposlední řadě naváže nová přátelství. V podstatě jde o platformu, kde si nacvičí modelové situace, které ho budou provázet celý život. Ale stačí to?

Soukromé hřiště na zahradě – má-li být kvalitní, bezpečné a atraktivní pro děti – je finančně nákladná záležitost. Jenomže jsou to právě naše ratolesti, do kterých se vyplatí investovat. Obrovskou výhodou vlastního hřiště je to, že si sami pohlídáte úroveň čistoty a bezpečí. Za své dítě zodpovídáte a nechcete-li riskovat, že se mu na veřejném hřišti něco přihodí (např. kvůli tomu, že atrakce nevyhovují bezpečnostním normám), postavte pro něj vlastní hrací areál.

Tip: Nedílnou součástí hřiští jsou také zahradní domky a dětské domečky, ve kterých děti nachází útočiště.

Dalším argumentem pro pořízení soukromého hřiště je i skutečnost, že na veřejné musí rodiče do určitého věku doprovázet. Postavíte-li dětské hřiště se skluzavkou pár metrů od vašich vchodových dveří, nebudete muset trávit spoustu času na lavičce na druhé straně města. Dítě budete mít pod dohledem, a to je v dnešní době k nezaplacení.