Postavte se výzvě jara čelem – posilněte imunitu!

casopisprozeny.cz_radyprovsechny_cz_nahledovy

Ledy tají, jaro ukazuje sílu. Konečně je to tady. Možná jste se nechala zlákat a vyrazila jste na jarní procházku, oblečení jste ještě podcenila. Výsledek? Skolily vás rýma s kašlem. Je to proto, že vaše tělo je po zimě slabé. Abyste si mohla užívat jaro plnými doušky, musíte organismus posílit. Jedině tak vás jarní počasí nepošle do postele.

Otužování jako výzva

Když chcete lépe odolávat změnám počasí, začněte s otužováním. Začít se dá jen tím, že jednou denně vyjdete ven pouze v tričku a vydržíte zde asi 5 minut. Venku běhejte, ať se zahřejete, do tréninku se nebojte zapojit děti, i ony to potřebují. Účinné je také sprchování ledovou vodou. Jak správně ho provádět? Čtěte zde. Otužování vás posílí, má také blahodárné účinky na kardiovaskulární systém.

casopisprozeny.cz_radyprovsechny_cz_01

Pravidelné cvičení

Příjemné jarní teploty lákají k procházkám. Naučte se na ně chodit pravidelně. Pokaždé si vytyčte vzdálenější trasu, choďte svižným tempem. Pokud se na to cítíte, proměňte prostou chůzi v běh. Není to nic pro vás? Cvičit můžete i v pohodlí domova. Celé tělo se krásně protáhne i posílí při józe nebo pilates. Aby mělo cvičení efekt, věnujte se mu alespoň 30 minut 3 dny v týdnu. Že jste dosud necvičila, nebo s tím rychle přestala? Najděte si kolektivní sport, nebo řekněte kamarádce, aby začala cvičit s vámi. Když budete tělo „trápit“, musíte ho také odměnit. Hýčkejte sama sebe, inspiraci na domácí wellness procedury najdete v rubrice Lifestyle v poradním magazínu Radyprovšechny.cz.

casopisprozeny.cz_radyprovsechny_cz_02

Posílení skrze jídlo

Tělo musí mít dostatek energie, dostávat svou optimální dávku vitamínů a minerálních látek. Změňte jídelníček. Naučte se denně jíst minimálně 200 g ovoce nebo zeleniny. Pamatujte, že ráno je vhodné jíst ovoce, odpoledne zase zeleninu. Ovoce totiž obsahuje větší množství cukru, z něj získáte energii a přes den ho spálíte. Jaké druhy jíst a kterým se raději vyhnout? Podívejte se na tuto tabulku. Dbejte také na přísun bílkovin, jsou důležité hlavně pro růst svalové hmoty. Důležitá je i vláknina, která podporuje správné trávení.

Kdy s posilováním imunitního systému začnete vy? Tento článek vznikl ve spolupráci s online magazínem Radyprovsechny.cz.