S těmito 3 pravidly letos do plavek určitě zhubnete!

casopisprozeny.cz_fittyn_cz_nahledovy

Po silvestrovském přípitku jste si dala předsevzetí, že se letos u vody pochlubíte postavičkou snů. Už začíná jaro! Začala jste vůbec? Ne? Nevadí to, když se do práce pustíte co možná nejdříve, budete se držet osvědčených pravidel, výsledky se rychle dostaví.

Pravidlo č. 1 – jím zdravě a střídmě!

Při každé snaze shodit nějaký ten kilogram je polovinou úspěchu pravidelná a vyvážená strava. Z jídelníčku musíte vyřadit tučná a sladká jídla, naopak přidat více ovoce a zeleniny. Jenže i zde pozor, některé druhy ovoce dokonce mohou snahu zmařit. Jakým se vyhnout? Odpověď najdete v tomto článku. Snažte se, abyste do těla dostala dostatečné množství vlákniny, doporučená denní dávka je 10 až 20 g. Je důležitá pro trávení. Pozor také na bílkoviny, jsou potřebné pro růst svalové hmoty.

casopisprozeny.cz_fittyn_cz_01

Pravidlo č. 2 – sportuji!

Přebytečná kila nezmizí mávnutí kouzelného proutku, musíte se pravidelně hýbat. Zlenivěla jste? Začněte pravidelnými procházkami, vrhněte se na jednodušší cvičení, jako je například cvičení pilates nebo jógy. Je také dobrým řešením zajít do posilovny a najmout si trenéra, který nastaví cvičení podle vašich možností. Zvolte si takový sport, který vás bude bavit. Cvičení se věnujte minimálně 3krát týdně, cvičte alespoň 30 minut. Nikdy nesmíte jít přes své limity, přílišná horlivost vede ke zranění. Pokud si na pravidelnost zvyknete, již po prvním měsíci uvidíte obrovské změny k lepšímu.

casopisprozeny.cz_fittyn_cz_02

Pravidlo č. 3 – jsem motivovaná!

Začít není tak těžké, horší je vytrvat. Připravte se na to, že vás cvičení bude bolet, možná budete mít i hlad, bude vás honit mlsná. Ta „línější“ polovička vás bude přesvědčovat, že je lepší sedět na gauči. Nesmíte se nechat! Bude lepší, když ke snažení přemluvíte ještě partnera nebo kamarádku, ve dvou se to lépe táhne. Jak se motivovat? Do boje lze zapojit i sociální sítě, další triky najdete zde.

 

Tento článek vznikl se ve spolupráci s magazínem Fittyn.cz, který pravidelně přináší nové články a informace o zdravém životním stylu.

One thought on “S těmito 3 pravidly letos do plavek určitě zhubnete!

Comments are closed.