Praktické jídlonosiče jsou stále v kurzu

Pamatujete na ty hliníkové jídlonosiče, v nichž si rodiče nebo prarodiče nosili jídlo domů? Taková pomůcka je stále praktická, ovšem dnes jde o vymakanější obaly nejen z hlediska funkčnosti, ale i estetiky.

Praktický jídlonosič nerez

Dnešní obdobou je jídlonosič nerez, tedy krásně lesklý kov, anebo jde o plast. Pomocník, v němž přenesete celý oběd v optimální teplotě, navíc se vám například nerozmáčí knedlíky v omáčce jako v krabičce. Právě v těchto krabičkových obalech i hrozí, že se vám jen pootevře víko a máte jídlo po celé tašce. Klasická balení, do nichž vám v restauraci dají jídlo s sebou, nejsou tak izolační, takže než pokrm dovezete domů, bude studený. Takový třídílný jídlonosič je praktický, jelikož se do něj vejdou tři chody. Lze si vzít polévku, hlavní jídlo a dezert,na nebo třeba tři hlavní porce. Jak jsme zmínili, skvělá je možnost selekce jídla, kdy si dáte zvlášť knedlíky, maso a omáčku. Jednotlivá patra naskládáte na sebe, upevníte je držátkem a pohodlně jídlo ponesete. Nemusíte si hlídat, jestli obal nenakláníte, aby se něco nevylilo.

Proč si koupit jídlonosič plast?

Na kovové nosiče jsme zvyklí, ale co jídlonosič plast? Ten je lehčí, takže je pohodlnější, pokud budete nosit jídlo delší dobu. Hodí se pro camping i cestování, protože je skladný. Průměr misek má asi 14 cm, výšku pak 26 cm. Každá miska má své víčko, takže si můžete své porce rozebrat s rodinou nebo blízkými. Misky z plastu navíc můžete dát do mikrovlnné trouby, což je výhoda proti kovu. Jídlonosič má i plastovou rukojeť, která nepálí. Jídlonosiče se zkrátka hodí všem, kteří chodí pro obědy do školních jídelen, berou si jídlo z práce domů anebo naopak, když si připravují pokrmy doma a potřebují je přenést do práce. Hledáte jídlonosič? Doporučujeme ty české výroby, budete mít jistotu kvalitního materiálu i zpracování. Mrkněte na web Odkulinare.cz, kde je spousta výrobků pro kuchyni i domácnost.