Příběh Blanky a Charitativních aukcí

Blanka se v mládí bláznivě zamilovala do Marka, který se pro změnu bláznivě zamiloval do Blanky. A do motorek, do těch byl ale zamilovaný už od mala. Dva roky spolu chodili, randili, užívali si mládí. Pak si řekli, že jejich jejich domácnosti něco chybí. A Blanka začala pod srdcem nosit děťátko. Po porodu dítě zcela ovládlo veškerý prostor. Oba z něj měli radost. Marek dělal ve specializované opravně motorek. Blanka byla doma s dítětem. Večer, vždycky když děťátko usnulo, ležela Blanka Markovi v náručí a on jí projížděl prsty ve vlasech. Byl to jejich rituál vzájemné lásky. A určitě by to vydrželo doposud, kdyby nedošlo k neštěstí.

Marek jednou vyrazil na svojí projížďku na motorce. A v plné rychlosti nezvládl řízení a srazil chodce. Chodec byl na místě mrtvý. Marek vyvázl se zlomeninami. I přes bolest znovu nasedl na motocykl a z místa nehody ujel. Byl v šoku, jak říkal později. Bál se.

Druhý den si pro Marka přijeli…

Druhý den si pro Marka přijeli.

Dostal šest let natvrdo.

Blanka se zhroutila. Marek byl vlastně jediná finanční kotva. Dítě malé, další rodina nefungovala.

Dva měsíce jí finančně jakž takž pomohli kamarádi. Pak i oni odpadli. Blanka neměla na nájemné, na elektřinu a vlastně pořádně ani na jídlo. Za tři měsíce dostala výpověď z bytu. A ocitla se v azylovém domě pro matky s dětmi.

Jistě si to dokážete živě představit. Zoufalství, slzy, hrůza z budoucnosti. Vždyť Blanka se ocitla prakticky ze dne na den na tom nejspodnějším dně.

Po čase si Blanka zvykla. Ale nikdy si nezvykla na skromný režim, kdy dostala jen to, co bylo skutečně nezbytné. Však v azylových domech nemají také dvakrát na rozdávání. Jednou si nad nedostatkem posteskla. Poradili jí obecně prospěšnou organizace Světýlko.

Ta prý provozuje, dozvěděla se Blanka, server Charitativní aukce, na kterém může prodávat různé věci. A krom jiného i rukodělné výrobky. Není to prý na zbohatnutí, ale rozhodně na přilepšenou ano.

Podívejte se do sekce, kde je práce maminek s dětmi z azylových domů. Třeba tam nějaký Blančin výrobek najdete, koupíte si ho a uděláte tím Blance radost.

One thought on “Příběh Blanky a Charitativních aukcí

  1. Soucítím se všemi, který se prochází nějakými hrůzami, za které vůbec nemůžou. Je dobře, že takové aukce existují a mohou tak pomoci lidem v nouzi. Smekám a děkuji za všechny. Sdílím tuto zprávu dál, aby se o tom dozvědělo co nejvíce těch, kterým může pomoci.

Comments are closed.