Příroda nabízí „elixír mládí“! Začnete ho užívat?

berries-938699_1280

Pečujte o své tělo a odmění se vám sílou, vitalitou a samozřejmě i krásným vzhledem. Je zbytečné do těla „ládovat“ chemické látky. Sice na chvíli pomohou, ovšem současně organismus zahlcují. Pomoc pro udržení pevného zdraví je lepší hledat v přírodě. Ta nabízí i „elixír mládí“, který je znám už stovky let!

Ukryto v nenápadném keři s malými plody

Jestliže se zajímáte o zdraví a přírodní produkty, určitě je vám známa čínská medicína. Její tisíce let dlouhá tradice přináší poznatky, které jsou hojně využívány i v moderním léčitelství a alternativní medicíně. Čínská medicína hojně využívá sílu přírody k tomu, aby aktivizovala lidský organismus a pomohla mu tak plnit jeho přirozené funkce.

Jednou z nejvíce opěvovaných rostlin je kustovnice čínská. Jedná se o keř menšího vzrůstu, jehož domovinou jsou Čína, Korea a také Japonsko. Zvláštní je tím, že tradiční čínská medicína zpracovává celou tuto rostlinu – od kořene, přes kůru, až po listy. Nejvíce se používají malé plody, které svým vzhledem připomínají nám dobře známé šípky. Nazývají se goji a jejich síla je výjimečná.

Goji a účinky na fungování lidského těla

Plody kustovnice jsou ceněny pro vysoký obsah antioxidantů. Ty v lidském organismu bojují proti škodlivým volným radikálům, tělo se tak může efektivněji čistit a udržovat silný obranný štít (imunitní systém). Díky tomuto působení je zabraňováno poškození buněk, takže organismus tak rychle nestárne. V goji se dále nachází aminokyseliny, bílkoviny a minerální látky (např. železo, vápník, selen a další). Plody se užívají například pro podporu imunitního systému, zlepšení paměti, mírnění bolesti hlavy, stabilizaci trávicího traktu, při zánětech apod.

3 varianty

Goji se prodávají v sušeném stavu, čerstvé i ve formě džusu. Sušené plody a džus koupíte například na himalyo.cz.

One thought on “Příroda nabízí „elixír mládí“! Začnete ho užívat?

Comments are closed.