Kuchyně na míru vám usnadní život

info-kuchyne

Léto je obdobím, kdy se mnoho lidí pouští do rekonstrukcí bytů a domů. Opravují zvenku i zevnitř, předělávají a nově zařizují místnosti. Spousta jich to zvládne bez pomoci odborníků, aby ušetřili. Jistě, peníze určitě uspoří, ale co jiné aspekty? Není nakonec výhodnější nechat si navrhnout design interiéru od odborníků? My tvrdíme, že ano. Obzvlášť pokud jde o místnosti, kde na tom skutečně záleží – např. o kuchyň.

V kuchyni trávíme každý den mnoho času, připravujeme tam pokrmy a u jídla se scházíme s rodinou. Mělo by to tedy být místo, kam chodíme rádi a cítíme se tam dobře a bezpečně. A přesně toho umí docílit odborníci, kteří navrhují kuchyně na míru.

Odborníci vědí, co kam patří

Hlavní výhodou kuchyní na míru je správné uspořádání. Většina lidí nemá ani tušení o tom, že kuchyně by měly být rozdělené do nějakých zón. Například vše na vaření a pečení by mělo být uloženo v blízkosti trouby, vše na umývání nádobí v blízkosti dřezu. Pospolu by měly být zásoby, nádobí a skleničky. Možná se to nezdá, ale ušetříte si tím spoustu kroků. A když budete v kuchyni dva, nebudete se neustále plést.

Důraz je kladen rovněž na ergonomii. Nejčastěji používané předměty by měly být umístěny ve výšce, kam dosáhnete ze stoje. Méně používané věci dolů a ty, které vytáhnete zřídkakdy, mohou zůstat v horních poličkách.

dop-img1

S nábytkem z obchodního domu to nedáte

Další výhodou kuchyní naplánovaných odborníky je nábytek na míru. Pokud máte atypickou kuchyň nebo se potřebujete vejít do malé místnosti, jinak to ani nepůjde. Avšak žádnou kuchyň nezařídíte účelně a podle správných pravidel, pokud nakoupíte typový nábytek v nějakém velkém obchodním domě.

A jak vypadá správná kuchyň?

Můžeme si to demonstrovat na obrovském množství kuchyní, které realizovala firma JN interiér. Soustředí se na zónové plánování a taky na ergonomii kuchyní. Podívejte se přímo na jejich web na kuchyně inspirace. Něco takového mohou vykouzlit i u vás doma. Stejné to nikdy nebude, protože každá kuchyň na míru je originál.