Proč dobrý šálek bylinného čaje podporuje zdraví?

Pravidelné pití kvalitního čaje pomáhá podporovat imunitu a slouží jako prevence celé řady onemocnění. Kromě pozitivního vlivu na naše tělo může jít o příjemný rituál pro zklidnění mysli. Máte rádi čaj? A kolik šálků denně pijete?

Chvíle pohody bez stresu

Udělat si čas na pití čaje kvůli obsaženým prospěšným látkám je důležité. Zároveň si také vyhradíte volnou chvilku během nabitého dne, což může mít pozitivní vliv na psychiku. Udělejte si rituál, během kterého budete myslet jenom sami na sebe a nacházet se v přítomném okamžiku při pití bylinkového čaje. I pár minut zklidnění během hektického dne může přinést skvělé výsledky, které začnete pozorovat z psychického i fyzického hlediska. Uvidíte, že již po pár dnech po zařazení zklidňujícího rituálu začnete pociťovat rozdíl.

Síla bylinek

Bylinné čaje jsou hojně využívané již po celá staletí. V bylinkách se ukrývají látky, které dokážou ovlivnit celou řadu pochodů v našem těle. Od zmírnění bolestí provázejících menstruační cyklus až po pomoc při léčbě nachlazení. Dobré je, že pokud nevypijeme daného čaje každý den enormně velké množství, nezaznamenáme vedlejší účinky jako v případě léků. Pravidelné pití bylinkových čajů může být skvělou prevencí i podporou léčby. Zkuste zapátrat nad možnostmi využití jednotlivých bylinek a vzpomeňte si na to ve chvílích, kdy budete potřebovat jejich sílu.

Povzbuzení i uklidnění

Kvalitním zeleným či černým čajem po ránu uspokojivě nahradíte kávu. Nastartujete svůj den a předejdete rychlému poklesu energie, což se stává po konzumaci kávy. Večer naopak sáhněte po bylinkovém čaji s meduňkou, která vás příjemně zklidní a připraví na blahodárný spánek. Kouzlo čajů spočívá v téměř neomezených možnostech jejich využití. Základem je vybírat ty kvalitní, což můžete na internetovém obchodě s čaji.