Proč je důležité kvalitní dětské a kojenecké oblečení?

Přechod zimy na jaře a na podzim bývá často doprovázen nevyzpytatelným počasím. Odhadnout jaké bude počasí a obléci se správně pro takové dny, bývá někdy pro dospělé složité. Slunné dny jsou typické chladnými rány a večery. Přizpůsobit nejen své oblečení, ale zejména oblečení našich dětí, bývá často doslova oříšek.

mom-1252752_1280

Tepelnou nepohodu ve špatně zvoleném oblečení si těžko uvědomí dospělý člověk, natož dítě. Děti se soustředí především na svoji zábavu a pocity nepohody často zapomínají vnímat. Ty nejmenší z nich dokonce nejsou schopny nám své pocity sdělit.

A vtom spočívá zrádnost počasí nesprávně zvoleného oblečení. Děti mají ještě nedostatečně vyvinutou imunitu, a tudíž bývají často nemocné právě z důvodů nevhodně zvoleného oblečení. Stačí, když je ofoukne vítr, zvýší se vlhkost vzduchu ve chvílích, kdy zaprší nebo dojde k výrazným teplotním výkyvům v krátké době. Proto je důležité co svým dětem oblékáte. Největší vliv na kvalitu oblékaní mají především materiály, ze kterých je dětské oblečení vyrobeno. Dětské bundy by měly být z nepromokavého materiálu. Vlhké nebo dokonce mokré oblečení na pokožce dítěte má za následek prochladnutí a přechází v angínu nebo chřipku, zejména pokud dítě zůstává v tomto mokrém oděvu delší dobu. V těchto obdobích bychom také měli volit bundy, které jsou odolné větru a mají výborné termo-izolačními vlastnosti. Jednoduše řečeno tedy takové, které udrží v sobě maximální možné teplo, které dítě zahřívá. Pobyt venku si pak může užívat naplno a neomezeně i vzhledem k nepříznivému počasí. Nezbytné je také ostatní doplňkové oblečení, jako jsou rukavice, čepice, nákrčníky, šátky či šály. Prochladnutí končetin nebo krku bývá nejen u dětí často důvodem nemoci.

Je však důležité, dát si pozor od jakého výrobce bundy pocházejí. Nejkvalitnější bývají výrobky od tuzemských výrobců nebo prověřených prodejců, kteří jsou vždy lepší volbou než venkovní tržnice.

V době, kdy není důležitý pouze účel oblečení, ale také vzhled a styl, si můžeme vybírat z velkého množství dětského oblečení nejrůznějších střihů, barev a motivů. To platí nejen u kojeneckého oblečení, ale také u oblečení pro větší děti.