Trápí Vás rýma a ucpaný nos? Vyzkoušejte nosní spray NeoRhin Phyteneo!

Proti rýmě, ucpanému nosu nebo v případě suché sliznice je vhodný nosní spray NeoRhin Phyteneo.

15741-web-inzerce-1200x628

Co je rýma?

Rýma se definuje jako zánětlivé onemocnění nosní sliznice. Mezi příznaky patří zvýšená sekrece, zduření nosní sliznice omezující průchodnost nosu, dále kýchání, svědění nosu, patra nebo zvukovodů. A co zabírá na rýmu? Při rýmě je důležité zvlhčování a oplachování nosní sliznice, které napomáhá správné funkci řasinek a tím zlepšuje průchodnost nosních dutin.

V zásadě se rýma dělí do dvou kategorií, a to na rýmu alergickou (ta může být sezónní nebo celoroční) a rýmu nealergickou (rozlišuje se infekční a ostatní).

Alergická rýma

Alergická rýma (známá také jako senná rýma) vzniká poruchou reaktivity imunitního systému. Jedná se vlastně o alergickou reakci, kterou vyvolávají specifické alergeny jako je tráva, prach nebo pyl. Mezi nejčastější příznaky alergie patří ucpaný nos, svědění v nose, rýma a kašel, slzení očí nebo kožní vyrážka.

Příznakům alergie nejlépe zabráníte, pokud se budete vyhýbat situacím, které je mohou vyvolat. Před vypuknutím pylové sezóny je také vhodné užívat antihistaminika. V případě opravdu těžké alergie může lékař doporučit imunoterapii, která snižuje přecitlivělost pacienta na příčinný alergen. Od příznaků spojených s alergií přináší úlevu oční kapky a hypertonické nosní spreje, např. nosní spray Phyteneo NeoRhin.

15742-web-inzerce-300x300

Nealergická rýma

Infekční nealergickou rýmu způsobují nejčastěji viry jako rhinoviry nebo coronaviry. Nealergická rýma vzniká dilatací cév v nosu a překrvením nosní sliznice. Způsobit ji mohou různé faktory, jako jsou např. změny počasí, nepříznivé životní či pracovní prostředí, infekce, některé léky nebo stres.

Mezi příznaky nealergické rýmy patří kýchání, ucpaný nos, bolest nosu a dutin nebo zatékání hlenu do krku. K odeznění symptomů dochází až kolem šestého dne, většinou ale trvají až 14 dní.

Jak zastavit rýmu? Jako prevenci proti rýmě je dobré se pravidelně otužovat, zvyšovat imunitu, nepodléhat stresu a užívat dostatečné množství vitamínů. Léčba symptomů nealergické rýmy je závislá především na velikosti obtíží. Lehčí případy lze léčit doma pomocí volně prodejných přípravků. Vhodné jsou např. nosní spreje s obsahem soli, mezi které patří i přípravek na rýmu NeoRhin Phyteneo.

NeoRhin Phyteneo

Hypertonický nosní spray NeoRhin přináší úlevu při rýmě a pocitu ucpaného nosu. Obsahuje řadu významných látek, které pomáhají oplasknout zduřelou nosní sliznici, čímž dochází k zprůchodnění ucpaného nosu. Kromě mořské soli obsahuje tento přípravek také panthenol, který regeneruje sliznici nosu, eukalyptovou silici s antiseptickým účinkem a badyánovou silici s antibakteriálními a antivirálními účinky.

Výhodou přípravku je, že ho lze dlouhodobě používat, aniž by došlo ke vzniku návyku nebo snižování účinnosti. Díky pečlivě vybrané skladbě a množství silic tento přípravek an rýmu při použití nepálí. Je vhodný pro děti již od 4 let i pro dospělé.