Proč je přírodní kosmetika výhodnější než ta syntetická?


Každá žena chce vypadat jako princezna, avšak ne vždy je to možné bez alespoň malé pomoci. Často jsou proti různé kožní nemoci, případně špatná genetika.

Hodně se toho dá napravit vhodnou kosmetikou. Můžete samozřejmě používat syntetické přípravky, nicméně přírodní výrobky jsou v mnoha ohledech lepší. Jejich koupě tedy stojí alespoň za zvážení.

Bezpečnost především

Když si pořídíte kupříkladu sérum na pleť s umělými příměsemi a zkombinujete ho třeba ještě s krémem, případně přidáte další přípravky, nikdy nemůžete stoprocentně vědět, jaký to bude mít nakonec efekt.

Všechny syntetické preparáty, které u nás koupíte běžně v obchodech, se samozřejmě testují, takže by vám samy o sobě ublížit neměly. Problém může nastat ve chvíli, kdy jich zkombinujete více najednou. Účinek některých látek se takto totiž může znásobit, a i když ty v menším množství nepůsobí víceméně žádné potíže, ve větší míře již mohou dělat neplechu.

V tomto ohledu je bio kosmetika daleko lepší. Obsahuje totiž pouze osvědčené přírodní složky, o jejichž účincích se už dlouhodobě ví. Jejich součástí nejsou žádné přísady typu olovo, které mohou být za jistých okolností i nebezpečné.

Funguje dlouhodobě

Klasické syntetické přípravky jsou možná lepší z krátkodobého hlediska, jelikož dokáží zakrýt lecjaký kožní nedostatek skutečně velice efektivně. Pokud to však myslíte s péčí o pleť skutečně vážně, mělo by vám jít primárně o dlouhodobý účinek, a toho docílíte hlavně používáním přírodní kosmetiky.

Ta totiž dokáže mimo jiné působit i regenerativně. Je ovšem nezbytné používat ji dlouhodobě, jelikož pouze tak se mohou projevit její blahodárné účinky.

Čištění pleti pomocí bio přípravků nezafunguje okamžitě a pravděpodobně nepoznáte rozdíl ani po čtrnácti dnech užívání, avšak dříve či později se vaše pokožka dostane do dobré kondice. Možná, že už potom nebudete ani žádnou klasickou dekorativní kosmetiku potřebovat.