Proč jsou muži nevěrní

 

Tuto otázku už si položila nejedna z nás. Jaká je tedy realita?

Proč jsou muži nevěrní?

nevěra

Dnes už víme, že se nejedná o otázku evoluce, kdy muži jsou lovci,

kteří chtějí jednoduše získat svou kořist a jak je známo, za dobrou kořist muž získal ve skupině uznání.

Evoluční teorie je pro muže, kteří podvádí své ženy a přítelkyně, pouhou výmluvou či dokonce leckdy i záminkou. 

Nejčastější příčiny nevěry

Má nízké sebevědomí

Když má žena nízké sebevědomí, zajde ke kadeřníkovi, na nákupy či na plastiku, ale muž? Muž si své sebevědomí kompenzuje vyděláváním peněz, nákupem drahých aut, ale bohužel i získáváním žen. Ta třetí varianta je nejhorší, ale bohužel častá.

Myslí si, že pro vás není ,,skutečným“ chlapem

Dnešní doba je jiná, než před léty. Ženy jsou samostatné, soběstačné, finančně nezávislé – mnohdy vydělávají více než muži. Muž pak získá pocit, že už není ten, kdo ji ochrání, postará se o ni a získává pocit, že je k ničemu.

Muži jsou vychováváni k tomu, aby se byli schopni postarat o svou ženu, rodinu a to jim dodává tak potřebný pocit důležitosti. Proto chtějí muži dobrou práci, úspěch a peníze. Muži, kteří přijdou o tuto ,,funkci“ jsou poté flustrovaní a hledají si možnost ochraňovat a dokazovat si své hodnoty někde jinde – nejčastěji v náručí jiné ženy.

Je s vámi nuda

Ano, muž si rád hraje. Proto ho baví sex, auta, fotbal a vrtačky. A u hraní musí být zábava, kterou chce sdílet. Když se z vás stane fůrie, která ho jen komanduje, úkoluje a v teplákách o víkendu jen uklízí… to je ale legrace! Tak si muž hledá legraci a příjemný čas jinde. Nejdřív ve fotbale, potom v autech, ve finále u milenky. Ta se totiž směje, je pro každou legraci a neotravuje ho se sekáním zahrady.

Když se narodí dítě, vše se točí jen kolem něj

Vy to sice myslíte dobře a staráte se, kojíte a nespíte, zapomínáte ale na to být nejen matkou, ale i partnerkou. A on potřebuje (ano i v době po porodu, je tak bezohledný) mít ten pocit, že je pro vás důležitý, že i o něj se chcete starat, stejně jako o vaše děti. Když ten pocit dlouhodobě ztratí, začne si hledat své prvenství a zájem jinde.

Sex ho s vámi nebaví

Pamatujete si na sex v době, když jste se poznali? Krásné košilky, kreativita, vášeň, chtíč? Ano, po letech už to nebude takové, ale jak často se snažíte být pro svého muže sexi? V čem chodíte spát? V pyžamu po babičce? Snažte se být pro své muže sexi a nebojte se přijít s novým nápadem a sex si okořenit, uvidíte, že si můžete užít ještě mnoho vášnivých nocí.

Nespíte s ním

Tady se není čemu moc divit… bolí vás hlava, jste unavené, nemáte náladu, musí vás muž prosit o sex? Muže nebaví pořád dolízat a prosit. Prostě je to časem přestane bavit a je naprosto logické, že si hledají milenky.

Jak zabránit nevěře? 

1. Dávejte mužům pocit důležitosti, chvalte ho, ale ne přehnaně a okatě.

2. Zkuste si říct o pomoc, i když ji teoreticky nepotřebujete – např. praskla vám žárovka v lampičce? Poproste svého muže, aby ji vyměnil. Potřebujete vyčistit odpad? Řekněte mu o to.

3. Bavte se, smějte se a užívejte společně života. Smích je skvělé afrodisiakum a do života patří. I vy sama byste měla být ve vašem společném životě spokojená, tak udělejte maximum proto, aby se radost z vašeho vztahu nevytratila.

4. Nemusíte být vždy perfektní, nemusíte mít vždy perfektně uklizeno, nemusíte být vždy nejlepší matkou a možná budete mít možná více kapacity i chuti na kvalitní sex. Zkuste v něm být někdy inovativní a odložte flanelové pyžamo.