Proč pořídit hnízdečko pro miminko


Léto bývá všeobecně baby boomem, jako jediné období v roce. Během léta se statisticky rodí více dětí. Je otázkou proč tomu tak je. Příchod miminka patří k nejkrásnějším okamžikům nejen maminky, ale i okolí. Máte již vše potřebné nachystáno? Takové hnízdečko pro miminko mít doma, není k zahození. Je totiž prokázáno lékaři, že dítě se v hnízdečku cítí bezpečněji než v samotné postýlce. Nechte se inspirovat a zjistěte, zda právě pro vás není vhodné hnízdečko pořídit.

Hnízdečko pro miminko

V posledních letech hnízdečko pro miminko zažívá velký boom. Nejde ani tak o módní hit, jako o praktičnost a dobrý pocit miminka. A když je miminko v klidu a cítí se dobře, je klidná i maminka. Podívejte se na důvody, proč si pořídit hnízdečko. Jednoznačně protože:

  • Pocit bezpečí – devět měsíců bylo miminko u maminky v bříšku. Po narození má kolem sebe spoustu místa. Miminka se v hnízdečku cítí bezpečněji než v samotné postýlce. Dětská hnízdečka simulují útulný a bezpečný pocit dělohy.
  • Hnízdečko v postýlce – pro miminka jsou postýlky velké. Skvělou volbou může být, umístění hnízdečka do postýlky. A pozdější přesun miminka přímo na matraci v postýlce. Prostředí už bude znát a přechod pro něj bude snazší
  • Spinkání u rodičů – hnízdečko také využijete, když chcete spát se svým miminkem ve velké posteli. Není dobré dávat miminko po narození přímo do velké postele, hrozí zde nechtěné zalehnutí nebo přikrytí dekou dýchacích cest miminka. Pokud chcete navíc ještě v pohodlí postele kojit své miminko, aniž byste musela stávat k postýlce, hnízdečko umístěné vedle vás v posteli na noční spaní je ideální volbou.
  • Hnízdečko mimo domov – pokud chcete vyrazit s miminkem na dovolenou nebo výlet s přespáním, hnízdečko je skvělou volbou. Miminka jsou velmi vnímavá – velmi dobře si pamatují vůni, hmat, zvuk. Vaše miminko rozpozná důvěrně známý pocit svého hnízdečka, což přispívá k jeho snazšímu usnutí a klidnějšímu spánku mimo domov. 
  • Pasení koníčků – je prokázáno, že v hnízdečku, kde se miminko cítí bezpečně se rychleji i snadněji naučí pást koníčky. Neboli v poloze na bříšku, bude hlavičku snáze zvedat.  Vyšší a měkký okraj hnízdečka slouží jako opora hlavičky a ochrana před zraněním, při pasení koníčků.

Masážní kartáč na tělo

První týdny a měsíce, kdy přijde miminko na svět, jsou pro maminku náročné. Změna režimu a poskytování péče doslova čtyřiadvacet hodin denně je únavné. Zkuste relaxovat. Řekne se to jednoduše, ale my máme tip. Masážní kartáč na tělo vám dodá příliv nové energie a během masírování budete relaxovat. Kartáč je skvělým pomocníkem a má hned několik výhod. Stimuluje lymfatický systém, takže pomáhá předcházet otokům či pocitům únavy. Ale především vás potěší i svými relaxačními a uklidňujícími účinky. Stačí jen pár minut denně a alespoň na chvíli se odpoutáte od každodenních starostí. 

Po prvních týdnech a měsících života děťátka, přijde na řadu pevná strava. Maminčino mléko, nebo umělé mléko už nebude stačit a batolata začnou jíst stravu dospělých. Máte vše potřebné přichystáno? Skvělým pomocníkem během stravování je silikonový talíř pro děti, nebo silikonová lžička. Proč právě materiál silikon? Silikon je bezpečný. Např. kovové lžičky dráždí dětské dásně a do silikonové mohou kousat dle potřeby, především při růstu zoubků. U silikonového nádobí nehrozí, že při pádu misky nebo talířku na zem, dojde k rozbití. Správná výbava je základ. Vše potřebné najdete na www.moonbaby.cz