Co se nosí? Kravata, nebo motýlek?


Existuje pouze několik málo okolností, kdy je potřeba dodržovat striktní pravidla pro nošení kravaty. V podstatě se jedná o velice specifické situace, na které se zaměříme právě v následujících řádcích.

Pokud se jedná o formální událost (dress code black tie), v takovém případě se používají vázací motýlky. Jestliže máte na sobě oblek a víte, že atmosféra na události bude uvolněnější a ležérnější, i tak si můžete vzít motýlek. V minulosti se na neformální akce nosily spíše kravaty namísto motýlků, ovšem trend se obrací. Zkrátka je důležité, abyste se cítili v outfitu dobře.

Co si vzít na sebe?

Pokud si oblečete smoking, znamená to, že událost je dost formální a zřejmě existuje i specifický dress code. Jestliže je dress code black tie, vezměte si motýlka. Uvolněnější dress code (například black tie optional) povoluje kravatu.

Sice jsou motýlky k obleku méně častou volbou, rozhodně nejsou špatnou volbou, spíše naopak. Působí větším dojmem, navíc vás odliší od davu.

Nechcete nosit kravatu? Záleží na tom, na jakou akci jste pozvaní. Ležérní situace nevyžadují nutně kravatu, dokonce si můžete nechat rozepnutý horní knoflík na košili. Nicméně na formální události, jako je svatba, není vhodné chodit bez kravaty, potažmo motýlku.

Kde koupit motýlek k obleku?

Motýlky k obleku si můžete objednat i přes internet. Sortiment je široký, co se týče nejen vzhledu, ale také materiálu. Jednobarevný motýlek by vám neměl v šatníku chybět, ale sáhněte i po barevných variantách, s nimiž oživíte formální oblek.

Bohatým portfoliem disponuje internetový obchod Motylek.online. Připraveny jsou vázací motýlky k obleku za přijatelnou cenu. Motýlek se stane vašim věrným přítelem. Oblíbíte si ho natolik, že ho budete chtít dávat k jakémukoliv outfitu. Objednejte si alespoň dva kousky, a potom přidávejte další a další do své sbírky.