Recyklace kovového odpadu šetří životní prostředí více, než si myslíte

Recyklace odpadu je obecně prováděna zejména proto, abychom šetřili naše životní prostředí i přírodní zdroje. V každé obci v ČR lidé třídí plast, papír a sklo. A dlouholetou tradici má u nás i třídění kovů. Za odevzdání kovů dokonce dostanete zaplaceno.

Překáží vám ve sklepě nebo v garáži spousta nepotřebných věcí jako je staré kolo, které už nikdy nepoužijete, staré hřebíky, kovové nádoby, staré kování, ocelové tyče nebo kus starého okapu? Doneste tyto předměty do sběrny s výkupem kovového odpadu. Za váš kovový odpad navíc dostanete zaplaceno. I když nemůžete očekávat žádné převratné částky, možná vás přesvědčí také fakt, že pomůžete zlevnit výrobu kovových produktů a přispějete k ochraně životního prostředí.

Zpracování recyklovaných kovů je energeticky mnohem méně náročné než zpracování surového materiálu. Díky recyklaci kovů se také snižuje znečištění vody a ovzduší více než o 50 %. A to už rozhodně stojí za to! Nemyslíte?

Pozor na kombinované a nekovové obaly

Až budete dávat dohromady kovový odpad, který odnesete do sběrny, vynechte kombinované obaly jako jsou obaly od čokolád, víčka od jogurtů, víčka od zavařenin a další. Pokud si myslíte, že je obal čistě hliníkový, zkuste ho zmačkat do kuličky. Pokud nebude držet tvar, jedná se o nekovový nebo kombinovaný obal a ve sběrně vám ho nepřijmou.

Kde odevzdat kovový odpad?

Na pobočkách TSR Czech Republic s.r.o. vykupujeme kovový odpad a kovový šrot. Všechny provozovny disponují kontrolními systémy pro signalizaci radioaktivity, které jsou používány při příjmu i expedici materiálu. O stroje a technické vybavení pečuje vlastní technický servis. Zabýváme se výkupem kovového šrotu a kovového odpadu, ale také zpracováním dalších druhů odpadu, jako je papír, sklo, plast nebo elektroodpad.