Romantické rande a oslava narozenin se bez kvalitního šampaňského ani vína neobejde!


V dnešní uspěchané době si potřebuje člověk také odpočinout a zapomenout na stereotypní povinnosti. Naštěstí se najdou krásné chvíle, které si zaslouží zvláštní péči. Patří k nim oslava narozenin, romantické rande anebo křtiny.

Výjimečné příležitosti si zaslouží nadstandardní péči a dárek, který by zdůrazňoval ojedinělost okamžiku. V tomto ohledu jsou jako dárečky vhodná kvalitní vína, šampaňské a sekty. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, dbejte na vkus a chutě obdarovaného. Samozřejmě i vy si můžete čas od času dopřát lahev delikatesního vína, s jehož chutí se přemístíte do dechberoucí Francie či vinařských oblastí jižní Moravy.

Bílé, či červené?

Kvalitní víno je dárek k nezaplacení, protože s ním darujete i příjemné chvíle. Nesmíte však opomenout vkus milované osoby. Je pravda, že dámy si potrpí na bílé víno a pánové preferují červené víno. V parných letních dnech je bílé víno příjemnou volbou osvěžení, protože se podává vždy vychlazené. Dlouhé zimní večery jsou zase romantičtější s červeným vínem. Jeho sytá a zemitá chuť vás zahřeje a dokonale naladí na spánek bez nočních můr. Kapitolou sama o sobě je burčák. Ten si vychutnáte jen v krátkém období roce, a to nejlépe v okruhu blízkých přátel. Pokud nebydlíte poblíž vinařských destinací, nemusíte klesat na mysli. Burčák je k dostání také ve specializovaných prodejnách.

Když šampus, tak z Francie

I když je šampaňské pravým dárkem vyjadřujícím lásku, romantiku a váženost, můžete si ho dopřát i vy sami. Speciální příležitost si zaslouží šampaňské z oblasti Champagne! Uvědomte si však, že jeho chuť bude ideální jen v případě servírování při teplotě 8 – 12 stupňů Celsia. Vyzkoušejte také sekty značek Szigeti a Dufek, protože budete jejich chutí naprosto uchváceni.