Dentální hygiena


Pravidelná péče doplněná zubní a dentální hygienou je tím nejlepším pro vaše zuby, dásně i ústa.

Stomatologické ošetření spolu s dentální hygienou působí příznivě na celkový vzhled a výrazným způsobem může také ovlivňovat výraz našeho obličeje a mimiku. Současně je třeba si připomenout, že zuby jsou prostředkem umožňujícím příjem potravy – nejde tedy jen o vzhled, ale také o samotnou kvalitu zubů.

Prevence v oblasti dutiny ústní je tedy velmi důležitá a navíc může mít příznivé dopady na vaše sebevědomí a osobní život.

Proč navštívit dentální hygienistku?

V dnešní době je dentální hygiena velmi často poskytovanou a vyhledávanou službou v oblasti stomatologie a je to vidět. Kvalitní služby v této sféře péče o tělo nabízí pacientům možnosti, které vedou nejen k zářivému úsměvu, ale také jsou často důvodem začít se opět usmívat, a to bez jakéhokoliv hlídání sebe sama.

Dentální hygiena slouží jako prevence před vznikem onemocnění dutiny ústní, pomáhá tak předcházet například zubnímu kazu, paradontóze, krvácení či zánětu dásní. V případě, že již některou z těchto obtíží trpíte, lze ji pak pomocí dentální hygieny úspěšně léčit, čímž se dá předejít případným pozdějším komplikacím, které mohou být bolestivé a velmi nepříjemné.

Součástí dentální hygieny je také tzv. hygienická instruktáž, při které s vámi dentální hygienistka projde a upevní efektivní techniku čištění zubů, poradí vám s výběr vhodného kartáčku přímo na míru a doporučí také ideální velikost mezizubních kartáčků. Kromě ošetření a instruktáže vám odborný personál také může pomoci s výběrem kvalitních produktů a doplňující péče.

Co se týče věku – pravidelná dentální hygiena je žádoucí jak pro děti a dospívající, tak pro dospělé.

V případě, že již nějaký čas zvažujete návštěvu dentální hygieny – zubní klinika Erbenova v Brně nabízí svým klientům moderní stomatologické centrum, kde najdete vše pod jednou střechou.