Rozjeďte vlastní second hand! Začít není drahé!

425

Obchodování s obnošeným oblečením v České republice kvete. Důkazem je čilý obchodní ruch například na sociální síti facebook.com. Existují zde desítky skupinek, kde zejména maminky obchodují s věcmi po dětech. Každý den se prodají stovky kousků. Ovšem má to své úskalí. Mezi poctivými se najdou i podvodníci. Hlavně proto se obchody dostávají do mírného útlumu. Úspěch slaví ti prodejci, kteří se prezentují vlastním obchodem a dokládají serióznost. Pokud máte chuť, začněte podnikat a založte si second hand. Zjistili jsme, co vše je do začátku potřeba.

Čas a peníze

Ze všeho nejdříve posuďte, jestli budete mít na provozování vlastního obchodu čas. Rozhodně to není jen o sezení u počítače či v kamenné prodejně. Je třeba se zákazníky komunikovat, posílat jim zboží, jezdit nakupovat apod. Druhým zásadním bodem je rozpočet. Je příjemné, že v úplném začátku vám bude stačit několik tisíc korun. Utratíte je hlavně za zboží a je vhodné investovat do reklamy. Se sháněním prostor si zatím hlavu lámat nemusíte. Když začnete online na sociální síti, nic se neplatí. Vyšší investice přijde až ve chvíli, kdy se budete chtít posunout dále a vytvořit si e-shop či si otevřít prodejnu. K těmto krokům je dobré přistoupit ve chvíli, když už máte klientelu a s tím i jistotu stabilnějšího příjmu.

Neriskujte bez oprávnění

K provozování obchodu musíte mít oprávnění. Založte si živnostenský list, stojí 1 000 Kč, vydají vám ho na počkání a podnikat lze hned od druhého dne. Do listu si každý může dát libovolný počet činností. Vám se bude hodit:

  • velkoobchod a maloobchod,
  • výroba textilií, textilních výrobků, oděvů a oděvních doplňků – když se budete chtít později věnovat i tomuto.

Kde získat zboží?

Určitě si projděte skříně a vyřaďte z nich oblečení, které jste už dlouho nenosila. To samé udělejte i s věcmi partnera či dětí. Stačit to ale nebude, protože je lepší mít věcí více a rozmanitých. Podívejte se na velkoobchod secondhand Opatex. Nabízí kvalitní nošené oblečení převážně ze zemí EU. Velkoobchod second hand je pro vás šancí na levný nákup. Zboží prodávají roztříděné podle druhu a kvality za až směšně nízké ceny. Více informací se dozvíte na velkoobchod second hand oblečení.