Polštáře ozvláštní interiér. Základem jsou různé povlaky

pillows-890568_640

Bez polštářů si snad neumíme představit spánek. Spolu s matrací a peřinou patří mezi základní součásti postele a ovlivňují kvalitní spánek. To však není jediné jejich využití. Dají se používat jako příjemné dekorace a k jejich obměně a změně stylu stačí velmi málo. Inspirujte se v tomto článku a pořiďte si několik povlaků na polštářky pro různé příležitosti. Uvidíte, že se vám budou hodit.

pillows-1344552_1280

Polštáře v ložnici

Polštáře jsou v různých velikostech. Někdo preferuje spaní na menším a plošším polštářku, jiný nedá dopustit na obrovský polštář, kam se může zabořit. Do ložnice si vyberte takovou velikost, která je vám příjemná. Vzhled většinou závisí na ostatním ložním prádle a povlečení. Chybět ale nemusí ani drobné polštářky určené pro dekoraci v rohu postele a podobně.

Polštářky v obývacím pokoji jako příjemná dekorace

Další umístění klasických malých polštářků bývá na pohovce v obývacím pokoji. Vytváří útulný dojem a jejich výhodou je velká proměnlivost. Stačí pouze převléknout povlak na polštářek 40 x 40 a máte hned zcela nový designový prvek do místnosti. Když nakoupíte více kusů, můžete je libovolně kombinovat. Útulný a velmi stylově vypadající dojem je zajištěn. Omezovat se nemusíte s jejich použitím ani kdekoliv jinde. Výborně splní funkční a dekorační účel, který je možné zvýraznit správným povlakem.

Střídejte styly podle nálady

Povlaky na polštáře nabízejí velkou flexibilitu. Jejich výhoda je ve snadné výměně, a dokonce i v tom, že chrání samotný polštář před znečištěním. Když potom dojde k nehodě a na polštářek se například vylije víno, stačí jenom vyměnit povlak a nic nepoznáte. Už jen z toho důvodu se vyplatí mít více povlaků pro jejich libovolné střídání nejen podle nálady, ale i toho, jak se vám to hodí z praktického hlediska.