RPG Byty

RPG Byty, s.r.o. oznámila stanovení kupónu emise seniorních dluhopisů s jistinou €400.000.000 splatných v roce 2020 ve výši 6,75 %.

RPG Byty, s.r.o. oznámila stanovení kupónu emise seniorních dluhopisů s jistinou €400.000.000 splatných v roce 2020 ve výši 6,75 %.

dluhopisy

Tony Aksich, generální ředitel RPG Byty, uvedl: „Velmi nás těší způsob, jakým mezinárodní investoři přijali tuto emisi. Projevili tak své uznání kvality a dlouhodobé udržitelnosti bytového portfolia RPG Byty, stejně jako ekonomické přitažlivosti Moravskoslezského kraje.”

 

RPG Byty je největší privátně vlastněnou společností v oblasti rezidenčních nemovitostí v České republice měřeno počtem bytových jednotek, které vlastní a spravuje. Její portfolio se nachází v Ostravě a dalších městech Moravskoslezského kraje. K 31. prosinci 2012 se portfolio společnosti skládalo z 5.163 budov s 43.625 bytovými jednotkami o celkové výměře přibližně 2,74 miliony m2. Součástí portfolia jsou dále komerční prostory a pozemky.

 

Hlavním účelem použití prostředků získaných z emise dluhopisů bude splacení existujících úvěrů. Zbývající prostředky bude možné použít k distribuci RPG Property BV, která formou vlastního kapitálu financovala investiční program zahájený společností RPG Byty v roce 2006, a dále pro všeobecné finanční potřeby RPG Byty.

 

Zároveň bude podána žádost o zapsání dluhopisů na oficiální index Irské burzy cenných papírů a k obchodování na jejím hlavním trhu (Global Exchange Market).

 

Dluhopisy budou vydány v minimální hodnotě €100.000 a nad tuto hodnotu v částkách dělitelných €1.000. Distribuce dluhopisů podléhá regulaci podle příslušných právních předpisů o cenných papírech.

Napsat komentář