Výdaje na bydlení rostou, rodiny chtějí do vlastního

Největší položku v každém rodinném rozpočtu tvoří výdaje na bydlení. A rok od roku stoupají. Čím dál více rodin se proto stěhuje do vlastního.

Poptávka po nových bytech roste už několik let, v posledních měsících ji však podporují nízké úrokové sazby hypoték. Nové bydlení je tak dostupné i rodinám, které na něj dříve nedosáhly. Svou roli hraje také klesající nezaměstnanost a celkově se zlepšující ekonomická situace.

O rostoucím trendu svědčí jak vyšší prodeje nových bytů, tak především větší zájem o byty 3+kk a 4+kk. Byty s těmito dispozicemi nahradily dosud nejoblíbenější 1+kk a 2+kk.

casopisprozeny.cz_finep_cz_01

Požadavky na nové byty se téměř neliší

Rodiny s dětmi samozřejmě preferují jiné byty než singles nebo mladé páry, požadavky na lokalitu ale mají téměř stejné:

  • občanská vybavenost v okolí,
  • snadná dostupnost do centra,
  • dostatek zeleně.

Důležitým faktorem je také možnost parkování u domu, protože rodiny s dětmi mají většinou velká auta, která potřebují parkovat co nejblíže. V Praze bývá s parkováním problém, velkou výhodu proto mají novostavby. Developerské projekty totiž počítají s dostatečným množstvím parkovacích míst už v návrhu.

Rodinám se líbí Praha 10

Ideální nové byty v Praze pro rodiny s dětmi nabízí developer Finep. Na výběr je z bytů v Praze 5, 9 a 10 a na všechny se vztahuje nadstandardní 3letá záruka.

Byty na prodej proto rychle ubývají a ty rodinné především. Nepromeškejte tedy správný čas k nákupu a nenechte si uniknout například luxusní nové byty v Praze 10 u Hostivařské přehrady.

casopisprozeny.cz_finep_cz_02

Rodinný dům v Praze? Žádný problém!

Rodiny často preferují bydlení ve vlastním domě, kde mají soukromí a děti si mohou hrát na zahradě. Finep nabízí domy na prodej v Praze hned na dvou místech. Rodinné domy 4+kk v Praze 10 – Štěrboholech mají vlastní zahradu i garáž a v okolí kompletní občanskou vybavenost. Navíc je to od nich jen pár minut autem do nákupního centra Europark Štěrboholy.

casopisprozeny.cz_finep_cz_03

V pražských Stodůlkách zase najdete domy 4+kk nebo 5+kk v projektu Malý háj. V okolí je park plný zeleně, kanceláře i restaurace. Pro rodiny je pak důležitý fakt, že škola i školka jsou jen pár set metrů od domů a nákupní centrum Avion je vzdálené pouze 5 minut pěší chůze.