Vyrazte na rodinnou dovolenou do Lužických hor! Proč a kam?

Lužické hory jsou jedním z nejkrásnějších míst České republiky. Možná si vybavíte, že se zde nachází národní park České Švýcarsko, kde jste možná byla na výletě se školou. Je toho ale mnohem více. Máme pro vás několik tipů na další úžasná místa Lužických hor a jako bonus tip na ubytování, které je jako stvořeno pro klidnou rodinnou dovolenou.

Nejkrásnější místa

Samozřejmě, musíte vyrazit do národního parku a pokochat se výhledem na Pravčickou bránu. Doporučujeme také projížďku na lodi po Divoké nebo Edmundově soutěsce. V provozu jsou už od 25. března, jezdí se každý den. Dále doporučujeme výlet na Jetřichovské skály. Čeká tu na vás výstup na vyhlídky, nejkrásnější je Mariina vyhlídka. Pokračovat můžete do městečka Chřibská a odtud se vydat na túru k rozhledně Jedlová. Jestli máte rádi historii, navštivte Tojštejn nebo Oybin. Další tipy na výlety najdete zde.

 casopisprozeny.cz_chalupanahorach_cz_01

Ubytování v malebné chalupě

Pokud nechcete za ubytování platit moc, ale současně nechcete bydlet v kempu, doporučujeme výhodný pronájem chalupy v obci Jiřetín pod Jedlovou. Tato horská obec si vás podmaní svou krásou. Mezi její největší lákadla patří zřícenina hradu Tolštejn, městské muzeum a křížová cesta.

casopisprozeny.cz_chalupanahorach_cz_02

Chalupa k pronájmu nabízí celkem 16 lůžek. Domluvte se s přáteli a vyrazte se sem na pohodovou dovolenou s dětmi. Určitě se zde nebudete nudit ani v případě, když vám nebude přát počasí. V chalupě budete mít k dispozici kulečník, šipky a také podlahové šachy. Na zahradě je gril a pro děti houpačka a pískoviště. Na své si přijdou i ti, kdo rádi čtou. Na chalupě je knihovna, která obsahuje tituly všech žánrů.

Rezervaci neodkládejte

Do Lužických hor míří každý rok tisíce turistů, není radno rezervaci ubytování Lužické hory odkládat. Chalupu si rezervujte přímo na stránkách chalupanahorach.cz, nebo zavolejte na 604 543 002.