Jak se v záplavě džínů vyznat?

Dámské rifle jsou velmi oblíbenou položkou v šatníku. Nemáme snad pravdu? Logicky tak vyplývá, že různých druhů se vyrábí velká spousta. Džíny naštěstí dostávají velmi trefné názvy. Je tak možné si jejich vzhled velmi rychle odvodit. Vyznat se v názvech jako slim, bootcut, bell botom nebo straight se hodí zejména pokud nakupujete na internetu. Pojďme na to!

Skinny

Skinny neboli „hubený“ je super úzký střih, jež je poslední době naprostým fenoménem. V čem je tak oblíbený? U žen dokáže opticky prodloužit postavu a také zeštíhlit nohy. Snažte se ale vybírat z co možná nejkvalitnějšího strečového denimu. Proč? Džínový materiál má tendenci se časem povolovat a to je u skinny střihu velký problém.

Skinny Bootcut

Tady si představíme začínající trend. Tento druh džínů začíná jako klasické skinny, pod koleny se ale náhle začnou rozšiřovat. Pozor! Nepleťte si je s Bell Bottom neboli „zvonáči“. To je druh sám pro sebe. Skinny Bootcut ale každopádně padne ženám s výraznějšími boky.

Straight

Naprosto základní střih džínů, se kterým se můžete setkat již po celé století. Jelikož jsou „rovné nohavice“ stále v kurzu, neměly by chybět v žádném šatníku. Nosit je lze téměř kamkoliv a hodí pro spoustu společenských událostí.

Bootcut

Další ze střihů, který působí velmi symetricky a hodí se pro konkrétní postavy. Vyznačuje s tím, že se od kolen začne mírně roztahovat, zároveň však nejsou v pase tak úzké jako skinny. Obecně se hodí pro ženy s výraznějšími stehny a lýtky.

Boyfriend

Boyfriendy jsou úmyslně o něco volnější se sníženým sedem (na bocích by totiž měly viset). Jednoduše řečeno se jedná o pánský střih upravený pro dámy. Od toho také jejich název. Mimochodem se vždy nosí s ohrnutými nohavicemi nad kotníkem.

Bell bottm

Máte rádi retro? Pak jsou pro vás Bell Bottom tím pravým. Navíc umějí být velmi elegantní. Nejen díky lichotivému pasu ale také pokud jsou v kombinaci s podpatky. Uvidíte sami!

Máte zájem o opravdu kvalitní rifle? Přejděte na https://www.jeans-rifle.cz.