Sklápěcí postele poskytují dokonalé podmínky pro spánek v malých bytech


Při pohledu na nabídky realitních kanceláří a nově vznikající developerskou výstavbu je v tuzemsku patrný jasný trend, kdy roste zájem o malé byty. Je to dáno hlavně neustále rostoucími cenami nemovitostí. Pokud si koupíte, případně pronajmete menší byt, možná nastane problém s tím, jak do něj vměstnat veškerý potřebný nábytek a vybavení, aby zde stále zůstal dostatek místa pro volný pohyb. V tom okamžiku je dobré hledat různá úsporná řešení. Velmi zajímavou záležitostí jsou sklápěcí postele.

Hlavní přednost sklápěcí postele

V případě sklápěcí postele se dá ušetřit skutečně významné množství místa. Zatímco klasická volně stojící postel zabírá minimálně dva metry na délku a přibližně metr na šířku, a to napořád, v případě sklápěcí postele lze přes den prostor v její blízkosti využívat třeba po posezení, neboť lůžko jednoduše sklopíte do skříně v momentě, kdy jej nevyužíváte. Dle toho, jakým způsobem se vyklápějí, rozlišujeme tato lůžka na vertikální sklápěcí postele a horizontální sklápěcí postele.

Sklápěcí postel může být esteticky zajímavým kusem nábytku

Výhodou sklápěcí postele je nejen úspora místa, ale také design. Ve složeném stavu totiž působí jako obyčejná skříň či komoda, takže pak v pokoji není na obtíž z hlediska estetiky a ergonomie. V malých interiérech si sklopené postele na první pohled ani nevšimnete.

Matrace do sklápěcích postelí a bezpečnostní prvky

Moderní sklápěcí postele mívají úložný prostor, do něhož se bez problémů vejdou peřiny a deky. Zpravidla se prodávají bez matrací, ty však lze snadno dokoupit. Pozor si ale dejte na to, aby matrace nebyly příliš tlusté, pak by při sklápění postele nemuselo dojít k úplnému uzavření do skříňové konstrukce. Praktické je rovněž volit modely, jež mají bezpečnostní systém sklápění. Manipulace s nimi je maximálně bezpečná, takže vyklápění a sklápění postele hravě zvládnou klidně i větší děti.