Jste smutní? Zazpívejte si!

Zní to trochu zvláštně, že? Jak si má člověk zazpívat, když mu vlastně do zpěvu vůbec není? Věřte ale, že je to ta nejlepší věc, jakou můžete pro zlepšení svojí pochmurné nálady udělat.

Naučte se hrát na kytaru

Pokud vás ošklivé myšlenky sužují už delší dobu a vy se jich zoufale toužíte zbavit, jen nevíte jak, tím pravým ořechovým je určitě učení se novým činnostem. Nezáleží vůbec na tom, jestli vám je třicet nebo padesát, protože nikdy není pozdě, abyste začali. Taková hra na akustickou kytaru rozzáří obličej nejednomu morousovi a zažene pomalu se plížící depresi.

Pořiďte si vhodný nástroj a vyhledejte někoho, kdo zná brnkání na struny jako svoje boty. Ti odvážnější si mohou pořídit zpěvník s akordy a pustit se do učení na vlastní pěst, avšak zde je úspěch poněkud nejistý, což ve finále může té špatné nálady ještě více přidat. Alespoň v úplných začátcích se spolehněte na zkušeného učitele, který vás naučí nezbytné základy.

Příjemné chvilky s přáteli

Kytara je prostředek, co velmi dobře sdružuje lidi. Představte ty příjemné večery, kdy se sejde parta moc fajn lidí, všude vládne dobrá nálada a všichni se tetelí blahem. Tyto momenty se dají pozvednout ještě na lepší úroveň, obzvlášť když někdo vytáhne nástroj a začne na něj brnkat. Pak už jen stačí pohledat v paměti písničky s akordy a texty na kytaru a veselí mezi dotyčnými rázem ještě více vzroste.

Nenechejte se ovládat svojí mrzutostí a vneste si do života trochu radosti. Věřte nebo ne, ale i taková zdánlivá maličkost, jakou je um zahrát nějaké akordy a texty, dokáže s psychikou hotové divy. Nejhorší je vždycky začít a potom už se do činnosti naprosto ponoříte. Mít nějaké koníčky je velice důležité, protože jinak nás naprosto pohltí starosti, což by mohlo mít fatální dopad na zdraví. Dlouhodobý stres už není jen o špatné náladě, ale o koledování si o nemoci.