Spěte zdravě a ve zdravém prostředí – poradíme, jak ochránit matrace

Pokud chcete spát každou nic ve zdravém, a hlavně hygienickém prostředí, měli byste vědět, jak své matrace udržovat v čistotě. Jestliže chcete, aby vám matrace vydržely dlouhá léta a byly stále svěží a čisté, musíte se o ně umět dobře postarat.

Matrace 140×200 – chránič matrace vyřeší hodně

Nejlepší, co můžete v boji proti nečistotám a skvrnám na vaší matraci udělat, je pořídit si chránič matrace. Koupíte ho ve všech standardních rozměrech, včetně těch na matrace 140×200. Chrániče matrace zabraňují před znečištěním nebo mechanickým poškozením a výrazně tak prodlužují životnost matrací. Jsou pratelné, což zajistí zničení bakterií a ostatních nečistot. Chrániče se dávají přímo na matraci, kde se upevní v rozích pomocí gumových pásků. Na ně se pak ještě natáhne prostěradlo.

Matrace 160×200 – chránič nepatří jen do dětských postýlek

Chrániče se nejčastěji dávají malým dětem do dětských postýlek, když se učí spát bez plenek. Součástí by ale měly být všech matrací – nejenom těch dětských. Proto už se dávno začaly vyrábět i v klasických rozměrech jako třeba na matrace 160×200. Matracový chránič zlepšuje osobní hygienu, protože ji udržuje stále čistou. Jde o účinnou ochranu proti prachovým roztočům, bakteriím, choroboplodným zárodkům a mikroorganismům. Vyrábějí se z funkčního, zdravotně nezávadného materiálu s membránou. Jsou prodyšné, se sací schopností, ale zároveň nepropustné.

Matrace 180×200 – prodlužte i jejich životnost

Chrániče jsou navrženy tak, že ani nevíte, že je na matraci vůbec máte. Funkčnost úplně každé, i té vaší matrace 180×200 bude plně zachována. Možná vám přijde, že jde o zbytečnost, ale opak je pravdou. Chrániče umí prodloužit životnost matrací až o několik let – a navíc slouží jako tepelný izolant. Ocení je dospělí i děti. Děti občas nestihnou doběhnout na záchod nebo v posteli něco vylijí, dospělí se pak dost často v noci nadměrně potí – tohle všechno chrániče zachytí a nepropustí do jádra matrace.

Chraňte svou matraci a užívejte si nejlepší spánek v čistém prostředí každou noc.