Správná obuv je důležitější, než si možná myslíte

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký dopad na vaše zdraví může mít obuv, kterou nosíte? Zásadní. Obzvláště pokud vykonáváte povolání, jež vás nutí po většinu dne stát na nohou, měli byste je obouvat do speciální k tomu určené obuvi.

Nevhodně zvolená obuv nám to může pěkně zavařit. Zabrat dává kloubům, lýtkovým svalům i zádům. Problémy o sobě dlouho nemusejí dávat znát, ale až se ozvou, bývá většinou pozdě. A protože problémům, jak je známo, je lépe předcházet, vyvarujte se i těch způsobených nošením nekvalitní obuvi.

Vybíráme kvalitní obuv

„Správný střih, pružná špička a protiskluzová podrážka,“ to jsou hlavní atributy kvalitní obuvi. Bota by na noze měla dobře sedět, nebýt tedy příliš velká ani malá, a při chůzi by neměla vybočovat. Z materiálů je vhodná useň či textil, problém plochých nohou mohou vyřešit ortopedické vložky. Pokud na nohách trávíte většinu dne, zvažte i antibakteriální ochranu.

Zdravotní obuv Santé

Všechny požadavky na kvalitní obuv do puntíku splňuje například zdravotní obuv Santé. Pantofle s masážní stélkou s nastavitelným zapínáním, protiskluzová podešev, nastavitelná zapínání, to všechno jsou detaily, které jsou zárukou toho, že vaše chodidla budou doslova jako v bavlnce. Santé zdravotní obuv nejenom uleví unaveným nohám, ale také je zárukou správného držení těla.

Ochranné pracovní prostředky

Nejsou to však jen naše nohy, potažmo chodidla, jež vyžadují naši pozornost. Lidská schránka je citlivá a rozhodně je na místě chránit ji, jak to je jen možné. Vykonáváte-li jakékoliv nebezpečné povolání, přicházíte do styku s nebezpečnými látkami, nebo třeba jen doma lakujete, řežete dřevo, zkrátka vykonáváte jakoukoliv nebezpečnou činnost, vždy se chraňte. K tomu vám poslouží speciální ochranné pracovní prostředky.

Chraňte své oči, ruce i uši

Chránit byste měli své oči, ruce, ale třeba i uši. Při obyčejném řezání dřeva byste na sobě například měli mít speciální ochranou kombinézu, ochranné brýle, ale i speciální špunty do uší, jež ochrání váš sluch.

Nakupujte na internetu

Bohatou nabídku ochranných pracovních prostředků najdete například na e-shopu cellar.cz (https://www.celar.cz/- ochranné pracovní prostředky). Na jedné stránce tu najdete ochranné rukavice, brýle, štíty, zkrátka vše, co je zárukou bezpečnosti práce, kterou vykonáváte. Za vaše zdraví to určitě stojí.