Potřebujete si rychle půjčit peníze? Nechte si poradit

S penězi to nebývá vždy snadné. Ne vždy jich máme nadbytek. Občas se zkrátka dostaneme do situace, kdy nám trn z paty vytáhne půjčka. Tu je ale na místě vybírat s rozmyslem.

Stačí rozbitá lednička či pračka nebo jakýkoliv jiný nenadálý výdaj a naráz se ocitneme v minusu. Nezbyde nám než se obrátit se na nějakou bankovní či ověřenou nebankovní instituci a zažádat o půjčku. V případě menší částky, kterou budete moci do měsíce splatit, zvažte produkt s názvem půjčka před výplatou .

Půjčka před výplatou

Jedná se o půjčku, která se hodí v případech, kdy máte trvalý příjem, brzy očekáváte výplatu, ale narychlo musíte uhradit určitou pohledávku. Na tu si jednoduše vypůjčíte a dluh uhradíte ihned poté, co vám výplata dorazí. Odtud její název půjčka do výplaty . Hlavní předností je totiž rychlost jejího vyřízení. Peníze mnohdy můžete mít ještě ten den na účtu. To ale neznamená, že byste její výběr měli uspěchat. Naopak.

Nespadněte do dluhové pasti

Nabídek různých půjček a úvěrů bankovních i nebankovních společností je na trhu celá řada. A nezasvěcený se v nich může poměrně snadno ztrácet. Na místě rozhodně je alespoň základní finanční gramotnost a orientace na bankovním trhu. Do dluhové pasti totiž můžete spadnout i po půjčení na první pohled banální částky.

Pozorně čtěte smlouvy!

Ať je smlouva jakkoliv dlouhá, ať vám její předkladatel tvrdí cokoliv, za všech okolností si vezměte čas na její pečlivé prostudování. A pokud složitým právnickým formulacím nerozumíte, konzultujte její obsah s někým, kdo se v nich vyzná. Ostatně nezvykle dlouhá smlouva bývá prvotním znamením, že něco není v pořádku. Nikdy a za žádných okolností nepodepisujte smlouvu, kterou jste nečetli.

Pozor na pokuty za opožděnou splátku

Zaměřte se především na smluvní pokuty za opožděnou splátku. Na trhu existují instituce, které si i za první den z prodlení účtují nemalé částky. Těm je na místě se obloukem vyhnout. Z tohoto důvodu je na místě volit renomované a prověřené instituce. Klidně dejte i na doporučení známých. Ale vše si samozřejmě prověřte i sami.

Nedejte jen na reklamu

Reklama, obzvláště ta televizní, má velkou moc. Říkáme si, že když to běží v televizi, musí to být v pořádku. Spokojení a vysmátí lidé nám v nich zpívají a nabízejí půjčky na několik dní. Nebo půjčky, které nás budou stát je 1500 korun měsíčně. Tyto informace ale zdaleka nestačí. Na reklamu tedy pozor!

Nehleďte pouze na úroky

Je chybou vybírat půjčku i jen a pouze na základě úrokových sazeb. Všímejte si především RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů, tedy cifra, na základě které si snadno spočítáte, o kolik půjčenou částku přeplatíte. Právě ta o půjčce říká vše. Pokud samozřejmě půjčku před výplatou splatíte ve smluveném termínu, jenž většinou bývá do jednoho měsíce, tento Damoklův meč nad vámi viset nebude.

Skutečně půjčku budete moc splatit?

Problém ale může nastat, když se vám ji v řádném termínu splatit nepodaří. To byste si ale měli uvědomit ještě před tím, než o produkt zažádáte. Skutečně jej budete schopni v dohledné době splatit? Pokud ne, poohlédněte se raději po jiném dlouhodobějším bankovním produktu. Nebo se ještě lépe poraďte s bankovním poradcem.

Zvažte půjčku CoolCredit

Jednou z renomovaných nebankovních společností, jež ve svém portfoliu mají i půjčky před výplatou, je například společnost Cool Credit. Na kolik vás taková půjčka přijde, jednoduše zjistíte z formuláře, který je k dispozici na stránkách společnosti. Do něj zadáte patřičné údaje v podobě výše půjčené částky a doby splácení a hned budete vědět, jak na tom jste. Co společnost Cool Credit odlišuje od konkurence, to je její způsob posuzování tzv. bonity klienta, na který nahlíží na základě jeho schopností půjčky splácet. Poprvé si můžete půjčit až 8 tisíc korun, po jejich úspěšném splacení se tato částka navýší o další 2 tisíce a po splacení čtvrtého úvěru budete mít nárok na 15 tisíc korun. To je spravedlivé, nemyslíte?