Studium DBA vám pomůže vyšplhat o něco výš na kariérním žebříčku

Na sebevzdělávání není nikdy příliš pozdě – a v dnešní době to platí dvojnásob. Studovat při práci nebo na mateřské sice není žádný med, ale zaměstnavatelé na to slyší. Manažerský titul vám může dopomoci k povýšení, novému místu nebo vyšší částce na výplatní pásce.

Profesní vzdělání zahraničního formátu

Manažerské studijní programy BBA, MBA a DBA jsou ve světě vyhledávané již nějakou chvíli, v posledních letech konečně pronikly i k nám. Dnes je můžete studovat na zhruba dvaceti českých školách. Protože se jedná o tituly, které se k nám dostaly z ciziny, aniž by byly začleněny do českého vzdělávacího systému, nemají v současné době status vysokoškolského vzdělání. Přesto je však mnoho firem vidí v životopise mnohem raději – značí totiž, že jste udělali maximum pro vzdělání ve svém oboru. Kromě zvýšení prestiže ve stávajícím zaměstnání vám usnadní i hledání práce v zahraniční, kde jsou ceněny ještě více.

Půjdete rovnou po nejvyšší metě?

Nejčastěji voleným manažerským studijním programem je MBA (Master of Business Administration), jeho předstupněm je pak BBA (Bachelor of Business Administration). Studium DBA (Doctor of Business Administration) stojí na samotné špičce žebříčku, podobně jako doktorský titul na univerzitě. Zajímavé na něm je, že o něj mohou usilovat nejen absolventi MBA, ale také manažeři, kteří mají 5 let praxe v oboru. Program DBA – Executive Management představuje ideální vzdělávací program pro vrcholové manažery. Studium je orientováno jak vědecky, tak maximálně prakticky. Lze je začít několikrát do roka, nemusíte tedy čekat na září, když už jste jednou učinili ono významné rozhodnutí. Na všech stávajících českých školách je toto vzdělání placené, jde však o skvěle investované peníze se stoprocentní návratností. Statistiky dokládají, že většina absolventů se dočkala výrazného zvýšení platu.

Cambridge Business School – vsaďte na kvalitu

Zmíněné tituly u nás poskytuje řada institucí s větší i menší kvalitou. Vyberte si takovou, která má dobré jméno a opírá se o kvalitní lektorský tým profesionálů, jež vynikají ve svém oboru. Zářným příkladem za všechny je Cambridge Business School, jejíchž služeb využívají přední zaměstnanci společností jako IBM, AirBank a Škoda. Studovat zde můžete i online, ve svém volném čase, s víkendovými semináři pouze dvakrát za semestr.