4 tipy jak lépe bojovat s únavou

Klimatické změny, málo spánku, příliš moc práce nebo chod domácnosti vás dokážou pořádně unavit. Abyste načerpali novou životní energii, přečtěte si naše dnešní tipy na to, jak lépe bojovat s únavou, která už vás neohrozí!

1. Zdravá životospráva

Mezi nejdůležitější faktory, které ovlivňují míru vaší energie, patří určitě správná strava a kvalitní pitný režim. Zaměřte se na potraviny s vysokými vitaminem C a B5, ovoce, zeleninu, luštěniny nebo superpotraviny. Nutné je také jíst potraviny bohaté na železo jako je špenát, játra nebo hrozinky, na vápník, draslík, zinek, sodík a další minerály. Vypít byste denně měli nejméně 2,5 litru čisté vody!

2. Žádný stres

Pokud je to možné, vyvarujte se stresu, co nejvíce to půjde. Stresové situace si kompenzujte příjemnými chvílemi při činnostech, které máte rádi, ať už je to cestování, háčkování nebo vaření či čtení knih. V boji se stresem pomáhá také esenciální aminokyselina L-tryptophan, která je obsažena hlavně v červeném mase a vejcích. Nevystavujte se dlouhodobě špatné stravě a pocitu stresu jelikož to vašemu zdravotnímu stavu nepřidá.

3. Dopřejte si masáž

Skvělým odpočinkem je i relaxační masáž. Vyzkoušejte však její netradiční formu – erotickou masáž. Při ní se pánové, dámy i páry skvěle uvolní a načerpají nové životní síly. Erotická masáž probíhá v privátním masérském salonu v pokojích, které jsou luxusně vybaveny a masáž si užíváte za svitu svíček, při příjemné hudbě a uvolněné erotické atmosféře. Erotické masáže v sobě skrývají různé druhy masáží. Ať už bude vaším favoritem nuru masáž, tantra masáž, masáž penisu, luxusní masáž nebo masáž joni, při každé se z vašeho těla skvěle uvolní veškerá negativní energie a únava.

4. Sportujte

Jste unavení a ještě byste měli sportovat? Nebojte se, jde to dohromady. Z dlouhodobého hlediska je pravidelný pohyb zaručeným bojovníkem proti únavě. Nemusíte se mučit v posilovně, i půl hodiny domácího posilování nebo běhu vám dodá dostatek energie díky endorfinům, které se po cvičení vyplavují. Cvičit však musíte pravidelně. Začněte proto zlehka 2x týdně a postupně zvyšujte počet tréninků na 4 týdně. Díky sportování se vám nejen zlepší nálada, ale shodíte i nějaké to kilo navíc. Není to skvělé?