Stylové kožené rukavice – více než trend

snimek-obrazovky-2016-11-18-v-16-07-26

Módní trendy jsou nadobyčejně zajímavým, ale naprosto nepředvídatelným živlem, který je těžké neustále sledovat. Je jen málo stálic, jež se udrží na výsluní po dlouhá léta. Na druhé straně však mají trendy tendenci se čas od času vracet. Proto nyní znovu přichází do módy éra 50. let a s ní i elegantní rukavičky, bez nichž by člověk neměl vycházet z domu.

Vyzrajte na zimu s parádou

Zima už klepe na dveře a klasické dámské i pánské kožené rukavice se začínají objevovat v ulicích. Však bylo také na čase, aby se po letech ledabylé elegance vrátila ta pravá, nefalšovaná sofistikovaná móda. A ten, kdo módě rozumí, moc dobře ví, že tajemství spočívá v detailech. Chytře zvolené a sladěné rukavice, boty, opasek, u žen ještě například kabelka a u mužů kravata či motýlek, mohou váš model posunout o kategorii výš. A po čem jiném sáhnout než po kůži, materiálu, jenž má již od nepaměti punc luxusu a pojí se s dlouhou životností? V chladném počasí navíc ochrání vaše ruce, zvláště jsou-li navíc vybaveny podšívkou, případně ozdobeny kožešinou.

kozene-rukavice

Vybíráme ty nejlepší rukavice

Kvalitní kožené rukavice nejsou levným zbožím a předpokládá se, že je budete nosit déle než jednu sezónu. Proto se doporučuje rukavice před koupí vyzkoušet. Není-li to možné, protože nakupujete na internetu, nejprve si změřte velikost ruky. Dělá se to tak, že mírně ohnete prsty, pak vezmete krejčovský metr a změříte obvod ruky. Rukavice by v ideálním případě měly kopírovat vaši ruku. U těch kožených je velká šance, že vám padnou skutečně jako ulité, protože pravá kůže se časem přizpůsobí svému nositeli. Na výběr budete mít kůže nejrůznějších druhů, z nichž nejrozšířenější je kozlečina a jehnětina. Obě patří mezi velmi jemné materiály, ideální pro výrobu dámských kožených rukavic. Na pánskou ruku se hodí pevnější varianty jako vepřovice nebo kozina. Milovníci exotiky seženou i kůži z amerického jelena.

Jděte za kvalitou

Na luxusním zboží, mezi něž móda z kůže jistě patří, se nevyplatí šetřit. Neshánějte proto pochybné výrobky z Číny a pořiďte si rukavice české výroby, které nezklamou, nejlépe od výrobce s dlouholetými zkušenostmi. E-shop s módou Elegants nabízí rozmanité kožené rukavice značky HVD, která na českém i zahraničním trhu působí již 22 let a je jednoznačně známkou kvality. Zaměřuje se na výrobu spolehlivých vycházkových rukavic z jemné teletiny v mnoha zajímavých moderních designech. Mnoho z nich se pyšní zdobením nebo zajímavými detaily, které z rukavic činí jedinečný kousek.