Máte s partnerem společný bankovní účet? Víte kdo má jaké pravomoce?

man-963182_1280

Našli jste v životě ideálního partnera a rozhodli jste se žít ve společné domácnosti, což také samo o sobě znamená, že se budete muset dohodnout na jejím financování. Necháte si každý svůj původní účet a nebo je lepší hospodařit společně? Vše má svá pro a proti, záleží na tom, jaké mají partneři představy. Společná kasa vám přinese dokonalý přehled o rodinných financích, ale má také svá úskalí. Pokud chcete mít jeden společný účet, musíte zároveň určit, kdo bude jeho majitelem s rozhodovací pravomocí. Druhý partner pak bude jen v podřízené roli disponenta. S účty pro více spolumajitelů se stejnými právy v nakládání s účtem a hlavně s penězi na něm uloženými, se jen těžko v bankovním světě setkáte, je jich doslova jako šafránu. Máte-li jeden účet, snadno si spočítáte příjmy i výdaje, víte kolik ušetříte a za vedení účtu zaplatíte jen jedny poplatky. Naopak dva oddělené účty umožní partnerům mít i nadále své vlastní finanční prostředky a do společné kasy přispívat jen poměrnou částkou. Společný bankovní účet si zřizují především manželé, přednost jednomu účtu v rodině dává přibližně 40% domácností. Podle psychologů je rovněž společné rozhodování o financích považováno za tmelící prvek vztahu.

A co když se nepohodnete?

Zvláště u lidských vztahů platí, že nic netrvá věčně, a přitom nemusí jít hned o rozchod, stačí jedna velká hádka a problém je na světě. V takovém případě je společný účet velkou nevýhodou, zvláště jste-li v roli disponenta. Majitel účtu vás může kdykoli zbavit všech vašich práv a dokonce bez vašeho vědomí. Banky nemají za povinnost tuto skutečnost oznamovat a vy se to dozvíte až u bankomatu, který vám odmítne vydat peníze. Co pak? Než dáte s partnerem opět věci do pořádku, můžete si vypomoci drobnou půjčkou, která ke svému vyplacení nevyžaduje účet v bance. Rychlá půjčka bez bankovního účtu vám zajistí peněžní prostředky během chvilky. O půjčku požádáte na internetu, vyplníte jednoduchou online žádost a vyčkáte několik minut na její schválení. Poté obdržíte na mobilní telefon SMS zprávu s kódem nezbytným pro vyplacení peněz, na jehož základě vám hotovost vydají třeba na nejbližší čerpací stanici. A nebo si necháte peníze vyplatit na anonymní platební kartu. Půjčka bez bankovního účtu nevyžaduje žádné skenování dokladů, nemusíte dokládat potvrzení o příjmu ze zaměstnání ani mít ručitele.

Chcete mít platební kartu jen sami pro sebe?

Pokud jste si řekli před oltářem ano, nebude váš život jen romantická procházka růžovou zahradou, ale občas narazíte na trny. Během životní etapy bývají někdy příjmy partnerů zcela nevyrovnané, jeden vydělává víc jak druhý a společné hospodaření dostává první trhliny. Neúměrná kontrola veškerých výdajů ze strany partnera, který vás v podstatě živí, vám začne srážet sebevědomí a přicházíte o soukromí. Přemýšlíte, kde přijít k penězům? Chcete poradit, jak to nejlépe zařídit, abyste měli alespoň nějakou korunu bokem a přitom žádné peníze neprošly společným účtem? I tady existuje řešení, jmenuje se anonymní platební karta. Zakoupíte ji mimo tradiční prostředí bank, kdekoli v trafice a aktivujete ji jen pomocí mobilního telefonu. Rovněž bez nutnosti jakékoli bankovní operace si na kartu vložíte peníze a v případě nedostatku financí vám na ni vyplatí i půjčku. Okamžitá půjčka na blesk peněženku je k dispozici za pár minut. Celou půjčku si sjednáte na internetu přímo na webových stránkách poskytovatele, obejde se bez jakéhokoli papírování. Po schválení žádosti (v řádu minut) jsou vám peníze ihned připsány na anonymní platební kartu s názvem Blesk peněženka a vy si můžete hotovost vyzvednout v libovolném bankomatu. Karta má stejnou funkci jako každá jiná bankovní platební karta společnosti MasterCard, je bezkontaktní a zaplatit s ní lze přímo u obchodníků na platebním terminálu a nebo na internetu. Až ji vyzkoušíte, uvidíte sami, že nalezne čestné místo ve vaší peněžence. O půjčku na blesk peněženku můžete požádat kdykoli po dobu 24 hodin i během víkendu.

Nastavení pravidel pro společné financování rodiny je klíčovým ukazatelem harmonického vztahu. Dohodu musí vzájemně dodržovat obě strany a právě hospodaření s penězi je velmi častou příčinou partnerských neshod a rozchodů. Nezapomínejte také na fakt, že i zodpovědnost za dluhy je společná a rozhodně se nevyplatí něco před partnerem tajit.