Svět mimo realitu

Pro mnohé z nás je život mimo realitu mnohem snazší než řešení každodenních starostí, a tak se rádi alespoň na chvilku podíváme prostřednictvím knihy nebo třeba filmu do světa fantazie, kde se může stát úplně cokoli. Je vzrušující navštívit pravěký svět, zamířit mimo naši planetu nebo dokonce do paralelní dimenze. Samozřejmě můžete se začíst do poutavé sci-fi knihy, obvykle si však tak živě nepředstavíte celou scenérii, proto je pro mnohé lepší ponořit se do fantasy filmu. Svět fantasy nabízí zcela unikátní prostředí, postavy i děj. Můžete se spolehnout, že zažijete něco zcela unikátního.

51fzbyAgK5L._SY300_

Mnozí obdivují nejrůznější superhrdiny. Velmi populární již řadu let je Superman, Spiderman nebo třeba Batman, kteří mají zvláštní schopnosti a techniku, které využívají k ochraně lidstva. Technologický pokrok nezastavíte, lidé se dostávají stále dál v oblasti robotiky a mechaniky, vymýšlejí různé roboty nebo mechanické obleky, které vylepší jejich schopnosti nebo jim umožní žít, přičemž bez nich by zemřeli. Vzpomeňte na Ironmana a jeho létající oblek. Velmi akční zábavu nabízí filmy Avengers, kde s hlavními padouchy změří síly Ironman, Hulk, Thor i kapitán Amerika bok po boku.

1402057062_hpgcr

Chcete-li se podívat do říše mimo naši realitu, vyzkoušejte fantastický svět kouzel skrytý za dveřmi skříně nebo nasedněte na vlak z reality do světa fantazie a kouzel s kouzelnickou školou v Bradavicích, jejím představeným Brumbálem a hlavní zápornou postavou Lordem Voldemortem. Fanděte kouzelnickému učni Harrymu Potterovi, zúčastněte se fantastické hry Famfrpálu a zkoušejte spolu s Harry Potterem přijít na to, jak se naučit správně kouzlit s magickou hůlkou. Máte i spoustu dalších možností, jaké světy navštívit, pusťte si film Avatar a prohlédněte si nově objevený svět Pandora s inteligentní vegetací a úžasnými modrými stvořeními.