Patifu, paštika z tofu nejen pro vegetariány

Máte rádi paštiky, ale vyhýbáte se jim kvůli jejich často pochybnému složení? Nebo nejíte maso a paštika je pro vás zkrátka zapovězená? Dobrou zprávou je, že klasickou paštiku můžete nahradit zdravější pomazánkou z tofu, která je jí hodně podobná svou vůní i chutí a hodí se i pro děti. Neobsahuje žádné maso ani další živočišné produkty, a přesto vám bude chutnat. A pokud si myslíte, že je tofu jen potravina pro vegetariány, která se vás netýká, čtěte dál.

patifu

Praktická pomazánka na cesty

Patifu je rostlinná paštika, kterou nemusíte mít ani uloženou v lednici, můžete si ji díky tomu vzít jako zdravou svačinku do práce, do školy nebo na výlet. Hodit se bude i do vašich zásob na dovolenou. Vyrobena je z kvalitních surovin, neobsahuje lepek, glutamát ani konzervanty. Vyhýbat se jí tedy nemusí diabetici, celiatici, vegani nebo vegetariáni. Dokonce ani ti, kteří chtějí zhubnout, protože po této paštice nepřiberete a Patfu i tofu jako takové je vhodné při dietě.

Co je to tofu?

Paštika Patifu je český výrobek. Její základní surovinou je tofu. Pokud nevíte přesně co to tofu je, jen víte, že mu holdují příznivci zdravého životního stylu, pak vězte, že jde o jakýsi sójový sýr nebo tvaroh, vyrobený místo mléka z nápoje ze sójových bobů vysráženého syřidly podobně jako klasický sýr. Tofu je bohaté na bílkoviny s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin, vitaminy, minerály a vlákninu.

9 různých příchutí

Tuto speciální rostlinnou pomazánku neboli paštiku z tofu seženete dokonce v 9 různých příchutích. K nejoblíbenějším mezi zákazníky patří příchuť delikates, toskánská a s hlívou, další jsou hokkaido, s bylinkami, gourmet, bazalka a česnek, rajče a olivy nebo orient. Mnoho z nich zachutná i dětem.

Dostupná v běžných řetězcích

Určitě vás zajímá, kde tento výrobek seženete, zda se dá sehnat běžně v obchodech nebo v prodejnách se zdravou výživou či dokonce pouze přes internet? Dobrou zprávou je, že se dá koupit poměrně snadno. Dostupná je v řetězcích Tesco, Globus, drogeriích DM a také v prodejnách se zdravou výživou po celé ČR.

Recepty z patifu vás překvapí

Patifu si nemusíte pouze namazat na pečivo. S touto pomazánkou se dají vykouzlit chutná jídla. Přidat se dá do šneků z listového těsta nebo rozpéct v bagetě, připravíte z ní bruschettu a dokonce i polévku! Ano, z Patifu hokkaido snadno uvaříte tak trochu jinou, ale výbornou dýňovou polévku. Recepty z Patifu najdete na stránkách www.patifu.cz.

Mohlo by vás zajímat:

Pokud milujete Avokádo, avokádová pomazánka Kluci v akci bude pro vás skvostná.

Pokud jste masoví, Utopenci Kluci v akci – vás překvapí svou chutí.