Temné vody: Jed – Fiona Paulová

V Benátkách může být krása smrtící

temne vody jed venom_fiona-paul_tekne vody jed knizni novinka

Temné vody: Jed – Knižní novinka na pultech knihkupectví, právě vychází první díl trilogie strhujících detektivních románů Temné vody autorky Fiony Paulové. Přečetli jsme jedním dechem a doporučujeme!

Temné vody: Jed od autorky Fiony Paulové je neuvěřitelně napínavý příběh, v němž mají hluboká láska a nemilosrdná vražda mezi sebou příliš tenkou hranici, nutí vrátit se do historických Benátek, krutých časů, kdy opěvovaní renesanční malíři byli chátrou, a s napětím staženým hrdlem jenom číst a číst a číst. První díl romanticko-historické trilogie Temné vody s podtitulem „Jed“ vydává nakladatelství Egmont.

Cassandra Caravellová  je mladá, je krásná, je bohatá a měla by být plná života. Jenomže ten její visí na vlásku tenčím, než si bude čtenářka do poslední stránky ochotná připustit. Život ve zlaté kleci, obklopená diamanty, perlami a pozvánkami na prestižní společenské akce půvabná Cass už dál nedokáže snést. Každý závan nočního vzduchu jí šeptá o útěku, každý pohled do temných vod labyrintu benátských kanálů ji láká pryč z nablýskaného světa, který je přitom tak šedý a tak špinavý. Vnitřní klid chodí hledat na hřbitov k hrobu, kde by měla odpočívat její přítelkyně. Místo ní v rakvi leží zohavená kurtizána. Cassandra nesnese pomyšlení, že její přítelkyně po smrti nenašla klid a udělá všechno pro to, aby našla její tělo a vraha mladých benátských žen, jejichž zohavená těla nesou stejná znamení. Kdyby jenom tušila, že vrah je tak strašně blízko….

Temné vody: Jed – Fiona Paul

Temné vody není to jen mrtvola kurtizány s vyrytým znamením X na hrudi, která ji vtáhne do zcela jiného světa, než jaký dosud znala. Ač dávno rodinou zasnoubená, stále silněji si uvědomuje, že cit k chudému malíři Falkovi není jen poblouzněním. Miluje ho. Ví, že nesmí. Ví, že jejich láska v jejím světě nikdy neobstojí. On jí otevřel oči, bude také tím, který jí je jednou zavře? Kurtizány, pasáci, nájemní vrazi, plesnivé putyky a tajemné společnosti, nikdy by si nemyslela, že se stanou součástí i jejího života. Podaří se ji vyváznout z nebezpečné pasti? Vypátrá vraha dřív, než on si najde ji? Co když si ji už dávno našel? A zůstane věrná svému snoubenci nebo podlehne neodolatelnému úsměvu chudého malíře, který se stále dostává do nějakých potíží?

Temné vody: Jed působí až do konce a je až závratně dech beroucí. „Román Paulové oslovuje více generací čtenářek. Byly z něj nadšené nejen naše dospělé kolegyně v nakladatelství, ale i jejich dcery, které jsme požádali o přečtení.  Romantické thrillery zasazené do historie jsou novým trendem v literatuře pro mladé s přesahem do kategorie žen s víceletými zkušenostmi,“ říká Zdeněk Štěbeták, ředitel marketingu a obchodu nakladatelství Egmont.

Titul je v distribuci od počátku dubna za doporučenou cenu 399,- korun. Vydání elektronické verze knihy pro čtečky je plánováno na květen tohoto roku. Na druhý díl románu Temné vody s podtitulem Belladonna se mohou čtenářky těšit v příštím roce.  Autorka momentálně pracuje na jeho dokončení.

Temné vody: Jed kniha od Fiony Paulové

Photo Temné vody: Jed – Fiona Paul