Tetování vlasů a změna životního stylu – metody, které Vám mohou pomoci udržet vlasy na správném místě

Máte pocit, že vypadávání vlasů Vás trápí již řadu let a vitamíny ani kosmetické produkty, které jste doposud vyzkoušeli, Vám dlouhodobě nepomáhají? Tetování vlasů je jedním z malá opravdu efektivních způsobů, jak nad tímto problémem vyzrát a získat zpět ztracené sebevědomí. Existují i další metody, které jsou vhodné spíše pro ty z Vás, kteří svůj problém podchytili v úplném začátku, odhalili příčinu a chtějí zvolit některou z léčivých metod. V článku Vám představíme trichopigmentaci a zmíníme se také o příčinách vypadávání a možnostech řešení problému pomocí úpravy jídelníčku a vhodně zvolených kosmetických produktů.

Neinvazivní metoda tetování vlasů s dlouhotrvajícím efektem

Trichopigmentace je jednou z moderních technik, při které se v případě částečné i plošné alopecie zavádí speciální přírodní pigment do horních vrstev pokožky hlavy. Tato technika nemá žádný léčivý účinek, ale skvěle imituje čerstvě oholené strniště a dokáže opticky zahustit a vykreslit lysá místa.

Řada osob podstupuje pigmentaci vlasů i kvůli jizvám v oblasti hlavy a optickému zmenšení vysokého čela.

POUŽITÉ PIGMENTY

Trichopigmentace je vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií. Je určena pro světlé i tmavé vlasy, jelikož vhodný odstín se vybírá z desítek pigmentů a vzniká i jejich vzájemným smícháním.

DLOUHOTRVAJÍCÍ ÚČINEK

Aplikace je provedena během několika málo hodin. K dosažení optimálního výsledku je nutné absolvovat 1 – 2 korekční sezení. Z výsledného efektu se budete moci těšit až dva roky v závislosti na individuálních charakteristikách jedinců.

Způsoby, jak předcházet a zabránit nadměrnému vypadávání vlasů

Pokud zaznamenáte, že Vám vlasy nadměrně vypadávají, zaměřte se na vyživení vlasové pokožky zevnitř – tedy vhodnou stravou a doplňky. Zvenčí pak můžete podpořit růst správně zvolenými kosmetickými přípravky.

S jejich výběrem si nechte poradit v lékárně. Existuje množství produktů, jejichž složení bylo vyvinutu přímo k těmto účelům.

Nepoužívejte parfemované šampony obsahující syntetické vůně, které by mohly rovněž škodit.

POTRAVINY, KTERÉ BYSTE MĚLI ZAŘADIT DO VAŠEHO JÍDELNÍČKU

 • Luštěniny
 • Rýže
 • Ovoce
 • Zelenina
 • Ryby
 • Semínka

VITAMÍNY A STOPOVÉ PRVKY, KTERÉ BYSTE MĚLI ZAČÍT UŽÍVAT

 • Beta-karoten
 • Biotin
 • Zinek
 • Hořčík
 • Železo
 • Vitamín A, B6, B12, C

Neméně důležitý je také dostatek spánku, pravidelná sportovní aktivita a dodržování každodenního pitného režimu.

Tip: 11 způsobů, které Vám pomohou zrychlit růst vlasů.

Příčiny padání vlasů u mužů a žen se mohou lišit

Každý přijde denně o zhruba 100 vlasů, vyšší počet lze považovat za nadměrné vypadávání.

Častou příčinou takového stavu jsou:

 • nevhodné stravovací návyky
 • stres
 • málo pohybu
 • nedostatečný pitný režim

Paradoxně vlasům neprospívá ani přehnaná péče o ně. Nevhodné je také časté mytí, fénování a nadměrné používání speciálních kosmetických přípravků. Nezdravé je i barvení či odbarvování.

Příčiny u mužů

U mužů je vypadávání vlasů dáno genetickou výbavou, věkem a hormony.

Řídnutí se ze všeho nejprve projevuje u čelní vlasové linie a na temeni hlavy. Vlasy v ostatních částech bývají proti řídnutí odolnější.

Příčiny u žen

Statistiky hovoří, že padáním vlasů trpí jedna ze čtyř žen. Častou příčinou je již zmíněný stres, ale navíc také hormonální změny a věk. Na kvalitu vlasů mají velký vliv také nevhodně zvolené diety.

Vypadávání je patrné ze všeho nejdříve v oblasti pěšinky, která začíná výrazně řídnout.

Jestliže Vaše vlasy stále vypadávají i přesto, že dodržujete všechna výše zmíněná pravidla, nejlépe uděláte, pokud navštívíte dermatologa. Z rozboru krve a prohlídky vlasů určí, jestli je příčinou vypadávání nemoc, hormonální nerovnováha či genetika. Na základě zjištěných informací pro Vás bude schopen nastavit vhodnou léčbu. Přečtěte si také o metodě na podporu růstu vlasů, se kterou přišli američtí vědci.

Patříte mezi osoby, kterým nadměrně vypadávají vlasy? Jak tento problém řešíte?