Tipy, jak zařídit dětský pokoj: Dostatek místa a jednoduchost

Chystáte se vaší ratolesti zařídit její první dětský pokoj? Máme pro vás několik tipů, jak na to. V první řadě byste měli myslet na to, že si v této místnosti bude vaše dítě hrát a vytvoří si v ní svůj vlastní svět, ale později se tu bude i učit.

detsky-pokoj-5

Pokoj by tedy měl být zároveň pohodlný i praktický. Jak toho docílit? Základem je dostatek úložných prostor, kam bude vždy možné vše snadno a rychle uklidit. Vašemu dítěti tak zároveň zůstane dost místa na hry. Ty mohou být mnohdy až příliš dobrodružné, takže pokoj by měl být zároveň bezpečný, aby se váš potomek při nich nezranil.

Myslete na praktické věci

Určitě je vhodné zvolit materiály, které půjdou snadno čistit. Stejně tak myslete na to, aby byl v pokoji dostatek světla a dětský nábytek byl dostatečně ergonomický, což je důležité pro zdraví vašeho potomka.

Zároveň doporučujeme, abyste do dětského pokoje zvolili spíše jednoduchý nábytek. Až vaše ratolest začne dospívat, bude se její vkus měnit – a vždy je samozřejmě jednodušší vyměnit doplňky než veškeré vybavení.

Pokud máte strach, že s nábytkem z obchodního domu, útulný a originální dětský pokoj nevytvoříte, zkuste se obrátit na bytové architekty. Kromě toho, že vám poradí s výběrem vhodného nábytku, barev i materiálů, bude v jejich režii i výroba tohoto dětského pokoje na míru.

Napsat komentář