Tunel, ledabyle či s rafinovaným uzlem, naučte se nosit šátek i šálu!

Konečně je tu jaro, zahodíme čepice a rukavice, objemnou zimní bundu schováme do skříně. Vytáhneme kabátky, užijeme si sukně. Co k nim? Popusťte uzdu fantazii a naučte se nosit šátek nebo šálu. Tento „malý kus látky“ dodá outfitu šmrnc. Způsobů se nabízí hned několik.

Buďte ostražitá, na barvě záleží

Nikdy nesmíte vybrat šátek jen proto, že se vám líbí sám o sobě. Mohlo by se stát, že k němu nenajdete vhodné oblečení. Jděte na to opačně. Nejprve si prohlédněte šatník, najděte dominantní barvy a podle nich vybírejte. Platí, že šátky a šály musí být podobné barvy, nebo kontrastovat. Co se týče materiálu, oceníte vlastnosti polyesteru. Je lehký, poddajný a nezahřívá pokožku, takže si v šátku budete v pohodě vykračovat i v létě. Vhodná materiálová kombinace je také vlna s viskózou.

Zkoušejte, vyplatí se to

Nejjednodušší na úpravu jsou dámské šátky „alá“ tunel. Stačí je převléknout přes hlavu a vyrazit. Vypadá to stylově. Máte fantazii? Kupte si obdélníkový šátek a naučte se ho vázat. Návody najdete v tomto článku. Vysoce elegantní je trojúhelníkový tvar. Stačí nejširší cíp umístit pod krk a zbývající dva okolo krku omotat. Šátky a šály se dají využít i jinak. Netradiční doplněk se z nich stane na kabelce, když máte štíhlý pas, umotejte si originální pásek. Specifickým typem je pareo na pláž. S oblibou ho nosí i boubelky, protože rafinovaně schová všechny nedokonalosti postavy.

Co právě frčí?

Populární jsou šátky s třásněmi a flitry. Hodí se k formálnímu oblečení i na bujarý letní večírek. Potřebujete decentní doplněk? Volte jednobarevnost. I bílý šátek dokáže zázraky. Když chcete být výrazná, volte batiku. Má tu výhodu, že se dá sladit ke každému outfitu. Jste romantička? Volte květiny. Dejte si pozor, aby vzor na šátku byl podobný tomu na oblečení. Velice jemně vypadají puntíky.

Že ještě šátek nemáte a chcete? Nebo potřebujete rozšířit svou sbírku? Doporučujeme e-shop primo-od-vyrobce.cz.