Umíte si vybrat správný ručník a osušku?

5992-bambusova-osuska-yoona-levandulova-70x140-cm
Foto: rodinnebaleni.cz

Používáme je každý den a nedokážeme si bez nich představit koupelnu. Ručníky a osušky nás provází i na cestách a pomáhají nám s dodržováním osobní hygieny. Na jejich výběr se však často nesoustředíme, což je jistě škoda. Znáte několik základních pravidel pro úspěšný výběr těch nejlepších ručníků? Pokud ne, čtěte dát a dozvíte se, jaká jsou tři hlavní kritéria pro výběr osušek a ručníků.

Příjemná hebkost

Hlavním kritériem pro výběr toho pravého ručníku je jistě jeho příjemný materiál. Ručníky a osušky by neměly být hrubé a nepříjemné na omak. Naopak by měly být pohlazením pro naši pokožku a nabízet nám jedinečný prožitek z pouhého otírání těla po sprchování. Velmi jemné jsou froté ručníky, ale chybu rozhodně neuděláte ani při volbě bambusového ručníku. V obou případech se jedná o jemný a příjemný materiál přírodního původu.

6062-frote-rucnik-vivien-tmave-fialova-50x90-cm
Foto: rodinnebaleni.cz

Hlavně, aby měl savou schopnost

To, že je ručník hebký, ale samo o sobě nestačí. Musí mít i schopnost absorbovat větší množství vody. Z toho důvodu se využívá bavlněné či bambusové vlákno. Osušky z tohoto materiálu stačí pojmout tolik vody, abyste si vysušili vlasy i celé tělo. Pokud tedy uvidíte ručník vyrobený ze syntetických materiálů, raději nevěřte jeho schopnostem a sáhněte po osvědčené klasice. Poctivé ručníky s kombinací bambusového a bavlněného vlákna se stanou vašimi neomyslitelnými potřebami v koupelně i kdekoliv jinde.

Musí v koupelně vypadat krásně

Už máme ručníky a osušky, které jsou příjemné na dotek a dokážou nasát hodně vody. Ale stejně máme pocit, že nějaké kritérium chybí. Samozřejmě jde o vzhled. Vybrané ručníky by měly i krásně vypadat a vyjímat se ve vaší koupelně. Zvolte vhodnou barvu či vzor a pokuste se sladit se stylem ve vaší koupelně. Když se vám to povede, budete mít z výsledku jistě velkou radost. A to i přesto, že se jedná o takovou maličkost, jakou jsou ručníky.