Na předvánoční Prahu si nechejte dost času

prague-1339185_1280

Chystáte se do Prahy na adventní trhy nebo na předvánoční nákupy? V takovém případě se do hlavního města rozhodně vyplatí jet na delší dobu, minimálně na víkend. Vyhnete se tak spěchu a stresu, který může velmi snadno přijít, pokud se bude blížit čas odjezdu a vy ještě stále nebudete mít vše, co jste chtěli sehnat.

Zároveň si tak v klidu vychutnáte zimní atmosféru, stihnete zastávku na svařené víno, trdelník nebo na některý z mnoha předvánočních koncertů.

A pokud vám nevadí chodit v zimě venku, tak si můžete také projít historické centrum Prahy, ať už například Staroměstské náměstí s orlojem, Židovskou čtvrť, Karlův most, Malou Stranu nebo Hradčany. V ulicích potkáte o něco méně lidí než během letní turistické sezóny, takže si budete moct více užívat vaši exkurzi.

Ubytování blízko centra

V případě, že se rozhodnete zůstat v Praze alespoň na jednu noc, je samozřejmě důležité i ubytování. Pokud si budete po prochozeném dni a návštěvě mnoha obchodů chtít odpočinout a mít večer jen pro sebe nebo svou rodinu, bude lepší vyhnout se levnějším hostelům nebo třeba sdílenému bydlení.

ubytovani-praha
Foto: Hotel Belvedere Praha

Díky bohaté nabídce si můžete v Praze i za rozumnou cenu vybrat hotel, ve kterém zároveň budete mít pohodlný pokoj a nikdo vás tu nebude rušit.

Hotel by se samozřejmě neměl nacházet příliš daleko od centra – zvláště pokud nakupování chcete spojit i s chozením po památkách. Na druhou stranu ale není vhodné hledat ubytování přímo ve středu Prahy, zvláště pokud nemáte rádi hluk a větší skupinky lidí. Ideální jsou proto čtvrti jako Letná, Karlín nebo třeba Vinohrady.