V novém roce si nenechte ujít benátský karneval a Paříž v jarním rozbřesku!

carnival-1711859_1280

Itálie láká návštěvníky na únorový karneval v Benátkách, kde vás přivítá tradiční rej elegantních masek na ulicích a romantická atmosféra laguny s mosty. Živá muzika, divadelní představení a průvody vyvrcholí vyhlášením nejkrásnější masky! Nemáte rádi tlačenice? Vydejte se na jaře do hlavního města Francie, k návštěvě vybízí i přilehlý zámek ve Versailles. Jaká lákadla nabízí českým turistům evropské metropole?

Zážitky z benátského karnevalu

Slavnou Itálii nesmíte opustit, dokud nenavštívíte Řím, v němž se nalézá i papežův Vatikán. Nejvíce turisty lákají známé památky, jako jsou Koloseum, Pantheon, fontána di Trevi, Sixtinská kaple ve Vatikánu, baziliky, chrámy a význačná náměstí s hojností kašen. Itálie však nabízí daleko víc. Benátský karneval na severu státu oslavuje náboženství a historii slavné Itálie, jeho kořeny sahají až do starověku a nikdy nemá úplně stejný program. Vždy jsou ovšem v ulicích Benátek k vidění symbolické masky, paruky a kostýmy. Na náměstí Sv. Marka se koná tradiční ples. Pochutnáte si zde i na italských jídlech v rámci hodování, které celý karneval provází. Řím poznávací zájezd vás tak provede slavným hlavním městem a historickými památkami, od 24. do 27. února 2017 si však nesmíte nechat ujít ani vrcholící oslavy benátského karnevalu.

versailles-94586_1280

Proslulý zámek ve Versailles

Bohaté francouzské dějiny jsou propletené s městem Versailles, kde stojí stejnojmenný zámek ze seznamu světového dědictví UNESCO s rozlehlou zahradou. Královská rezidence, která vznikla v 17. století jako hlavní působiště krále Ludvíka XIV., byla slavným znakem absolutistické moci francouzských panovníků a zároveň se stala po první světové válce symbolem míru. V Paříži vás čeká pohled na Eiffelovu věž, projdete si muzeum Louvre, Pantheon, katedrálu Notre Dame a slavné čtvrtě. Paříž poznávací zájezd, který umožňuje okusit historickou i velmi současnou tvář Francie, se určitě neobejde bez návštěvy velkolepého zámku ve Versailles. Vychutnejte si jaro 2017 jinak a vydejte se na nezapomenutelný víkend!