Únikovka pro páry nebo pro děti? Vyberte si tu správnou

Únikové hry jsou fenoménem už nějakých pár let. Můžete si je zahrát v různých městech, a to i v těch menších. Každá hra je přitom trochu jiná. Všechny totiž mají svůj jedinečný příběh, kdy řešíte nějakou záhadu nebo musíte vypátrat něco, co vám pomůže do 60 minut uniknout.

Spousta únikových her je generických. Nejsou ničím specifikované, hodí se pro mladší i starší, milovníky historie či tajemna. V Praze ovšem existuje několik únikovek, které tak univerzální nejsou. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Únikovka s nádechem erotiky

Jestli chcete zažít něco netradičního se svou drahou polovičkou, bude se vám líbit oblíbená úniková hra v Praze s názvem Doupě neřesti. Je určená pro 2-4 osoby, a jestli se stydíte, určitě sem jděte jenom ve dvou, protože se při ní stoprocentně začervenáte.

Příběh vypráví o nevinné dívce, kterou očaroval záhadný muž s ostře řezanými rysy. Se svým milencem se pak oddávala dlouhá léta divoké rozkoši a vy můžete nahlédnout do jejich doupěte neřesti. Nezapomeňte ovšem na to, že musíte uniknout! Pro jistotu si zopakujte, jak se dají přelstít upíři.

Dětské dobrodružství v džungli

Z trochu jiného soudku je úniková hra Jungle určená pro 2-6 osob. Pokud vaše děti hrají rády stolní hry, tahle únikovka je naprosto nadchne. Octnou se s ní uprostřed divočiny, budou muset rozluštit celé tajemství a za hodinu uniknout. Hra je postavena na kultovním filmu Jumanji. Na tom, zda ho znáte, či nikoliv, ale vůbec nezáleží. S neotřelými hádankami i rébusy si poradíte i bez toho. Budete ovšem muset spolupracovat.

Ať už vás nakonec zaujme jakákoliv escape game, hlavně si ji včas zarezervujte. Přijďte jen v doporučeném počtu, kdyby vás bylo méně, nejspíš byste hru nedokončili, ve větším počtu si ji zase neužijete. Vezměte si pohodlné oblečení, rozhodně dlouhý rukáv, hry bývají často v podzemních a tmavých prostorách kvůli atmosféře. Dorazit stačí 10 minut předem.