Trendy povrchových materiálů sedaček

Kožená sedačka je sázkou na jistotu, vydrží dlouho krásná. Sedačka Teresa, JENA NÁBYTEK

Při výběru nové sedačky se soustředíme na její funkčnost, tvar, barvu a materiál. V potaz ale musíme brát i další faktory –  pokud máme neposedné děti nebo domácí mazlíčky, kteří naši sedačku rádi okupují, vybereme si potah, který se dá dobře udržovat. Z jakých materiálů můžeme vybírat?

Je kůže král?

Kůže je přírodní a elegantní materiál, oblíbený již našimi předky pro svou trvanlivost a odolnost. Po delším používání získá charakteristickou patinu. Někdo může namítnout, že posezení na kůži studí či lepí. Ale při použití kvalitní kůže toto nehrozí.

Kvalita i cena kůže se může lišit, a to především kvůli její tloušťce a způsobu zpracování. Kožený potah na sedačku je k matracím přišitý napevno a nejde vyměnit. Při správné údržbě vás to ale trápit nemusí, protože sedačka s koženým potahemvydrží opravdu dlouhá léta stejně krásná, jen získá na již zmiňované patině. Pokud vám nevyhovuje způsob získávání kůže, ale kožená sedačka se vám přece jen líbí, máme pro vás alternativu.

Luxus s eko nádechem? Sáhněte po eko kůži

Eko kůže je poměrně nový materiál, vzhledově velmi podobný kůži a cenově dostupnější. Je to syntetický materiál, který vzniká nanesením vrstvy polyuretanu na bavlněný základ. Tento typ sedaček je velmi oblíbený. Na trhu najdeme i sedačky kombinovaného designu eko kůže a čalounické látky. Někdy bývá dominantní potahová látka, jindy zase eko kůže. V obou variantách se tyto materiály vzájemně doplňují a vytvářejí zajímavý kontrast.

Eko kůže bývá občas zaměňována za koženku. Koženka je také syntetický materiál, avšak má odlišnou technologii výroby. Vzniká nanesením PVC hmoty na látkový úplet. Koženka je však méně odolná a má tendenci praskat, proto se od jejího používání již ustupuje. Nicméně nadšenci sedaček ze syntetické kůže si jistě ještě vyberou.

Eko kůže je levnější a přitom stejně krásná a kvalitní jako kůže. Sedačka Enro, JENA NÁBYTEK

Látka musí být pevná

Zaměřme se na to, aby byla potahová látka naší nové sedačky příjemná na dotek i dostatečně pevná. Čím pevnější látka, tím déle nám vydrží sedačka krásná a neprošoupaná. Velmi praktické je pořízení sedačky se snímatelným potahem. Barvy čalounické látky volte s obezřetností, aby vaše sedačka ladila s interiérem. Přírodní tlumené odstíny se obvykle hodí do každého interiéru a v dekorování pak můžete popustit uzdu své fantazii. Při výběru výrazné sedačky doporučujeme použít ostatní bytové doplňky v decentních barvách.

Váš obývací pokoj se má především líbit vám a těm, kteří s vámi bydlí. Nejdůležitější je, abyste se vy sami ve vašem obývacím pokoji cítili dobře. Výběr té správné sedačky vám to jistě umožní.

Čalouněné sedačky nabízí skvělý poměr cena výkon. Sedačka Genova, JENA NÁBYTEK