Šetřete planetu díky ekologickým pytlíkům na potraviny

Ze všech stran slyšíme o tom, jak je příroda devastována všudypřítomnými plasty. Zkoušeli jste si někdy spočítat, kolik za týden spotřebujete jednorázových igelitových pytlíků a tašek, které většinou po nákupu skončí v koši? Co byste řekli tomu, nahradit je ekologickou variantou, jež je nejen praktická, ale jedná se rovněž o vkusný doplněk?

Rozlučte se s plasty

Jak bylo zmíněno výše, igelitové pytlíky na potraviny by už ve vaší domácnosti neměly nalézt své místo. Raději začněte používat látkové sáčky na opakované použití. Vydrží vám totiž až několik let. Příkladem jsou síťované ekopytlíky, které jsou velice odolné a lze v nich skladovat či přenášet téměř všechno. Vděčí za to ručnímu zpracování a kvalitě použitého materiálu.

Ekologické pytlíky, které vás nezklamou

Další možností jsou tylové ekopytlíky, jejichž nosnost se dle jejich velikosti pohybuje v rozmezí 1-2 kg. Rozměry těchto sáčků jsou 20×25 cm nebo 30×28 cm. Menší ekopytlíky jsou vybaveny zelenou šňůrkou, větší ekopytlíky pak šňůrkou šedou. Samotný ekopytlík je nabízen v řadě barevných provedení. K výrobě těchto pytlíků byl použit 100% nylon, který lze prát v ruce při 30 °C.

Zamilujte si bezobalové nakupování

Pro luštěniny, rýži, těstoviny, oříšky atd. jsou ideální látkové ekopytlíky. V poslední době se čím dál více objevují tzv. bezobalové obchody, jejichž princip spočívá v nakupování potravin do vlastních nádob. Tím se významně eliminuje tvorba zbytečného odpadu, což naše planeta rozhodně uvítá. Věděli jste, že běžná rodina za rok vyprodukuje téměř 1,5 tuny odpadu? Látkové pytlíky jsou jednou z cest, abychom tímto odpadem nebyly nakonec zavaleni. I zde máte možnost vybrat si ze dvou velikostí, jako materiál je použita 100% bavlna. V sortimentu naleznete dále látkové nákupní tašky, jež jsou velmi skladné, proto se jednoduše vejdou do kabelky.