Upřednostňujete stříbrné šperky? Dejte šanci i zlatu!

V posledních letech jste si možná samy všimly trendu, že jsou populární spíš stříbrné šperky. Ve většině případů působí jemněji než zlato a možná se i lépe hodí ke spoustě outfitů. Ne každá žena umí nosit zlato. Není to ovšem škoda? Dejte zlatu zase šanci!

Šperky k ženám patří odnepaměti. Slavnostní róbu si bez nich téměř nedokážeme představit, nicméně spousta žen je nosí i denně. Některé kvůli tomu, aby jimi doplnily outfit, jiné proto, že chtějí mít neustále u sebe šperk od své drahé polovičky. Věřte, že i zlato se hodí na takové každodenní nošení.

Výhodou stříbra je samozřejmě cena

K důvodům, proč jsou stříbrné šperky tolik rozšířené oproti zlatým, lze pochopitelně připočítat cenu. Šperk je však něčím, do čeho se vyplatí investovat. Když se o něj budete hezky starat, vydrží dlouhá léta. Zlato i stříbro časem trochu zajdou, ale odborníci si s tím bez problémů poradí a lesk zase oživí. I v drogeriích jsou k dispozici speciální roztoky, do nichž stačí šperk namočit a vrátí se mu původní krása.

Máte vyzkoušené bílé a růžové zlato?

Mnohým ženám stříbro vyhovuje díky své barvě. Je pravda, že klasické zlato se vyjímá především na opálené kůži a hodí se především ke společenským outfitům. Tohle ovšem neplatí u bílého nebo růžového zlata. Bílé zlato na první pohled vypadá jako stříbro, rozezná ho jen zkušenější oko. Jen vy tedy budete vědět, že na sobě máte drahý zlatý šperk.

Dejte zlatu ještě šanci

Přesto se nevzdávejte ani klasického zlata. Možná jste ještě jen nenarazily na ten správný kousek. Zlaté šperky v obyčejných zlatnictvích bývají dost obyčejné, zkuste se podívat do nabídky nějakého specializovaného výrobce. Příkladem může být značka Tous. Ti si se zlatými šperky umí doopravdy vyhrát.

Povedená je třeba aktuální kolekce Straight, která zlato kombinuje s drahými kameny a perlami v barvách, jako jsou bílá, černá, modrá, zelená, červená či fialová. Ačkoliv vám taková kombinace možná zní trochu podivně, výsledek se doopravdy povedl. Tous se od jiných výrobců šperků liší právě svou hravostí, která je vidět snad v každém jejich výtvoru. A možná právě hravost je to, co obyčejným zlatým šperkům chybí.

Jak zlaté šperky vlastně nosit?

Zrovna šperky Tous zkombinujete s outfitem díky barevným detailům docela snadno. Čeho se však držet, když si pořídíte klasický zlatý náhrdelník, prsten či třeba zlaté hodinky? Pokud nechcete, aby byl z trendy modelu vlivem celkové volby vašeho oblečení spíš kýč, vybírejte si dobré barvy. Zlato vrhá teplé světlo, a tak se hodí k červené, purpurové či smaragdové. Výborný kontrast dělá třeba s modrou, působí s ní královsky. Vzhledem k tomu, že se zlato těží ze země, hodí se k němu také neutrální barvy jako čokoládová, kávová, olivově zelená a další hnědé či šedé tóny. Dejte tomu šanci a uvidíte, že i vy můžete nosit královsky zlaté šperky.