Varovné systémy a další ozvučovací technika vhodná pro obce


Přestože si asi většina z vás zvykla vyhledávat informace o nejrůznějších událostech, ale také například předpovědi počasí, prostřednictvím moderních médií, tedy především internetu, stále se dá spoléhat například na obecní drátové rozhlasy. Ty mohou být napojeny na elektronické varovné systémy.

Obecní rozhlasy a jejich význam

Hlavně v okamžicích, kdy nastanou nějaké nenadálé a krizové události a je zapotřebí včas informovat obyvatelstvo, jsou to právě obecní rozhlasy v drátové i bezdrátové formě, které mohou plnit nezastupitelnou roli. V krizových okamžicích totiž například nemusí fungovat elektrická síť pro veřejnost, tedy logicky ani mobilní sítě a internet. Obecní rozhlasy mají záložní zdroje, takže jsou v takovýchto situacích stále k dispozici.

Varovné systémy

Obce by měly kromě modernizace drátových rozhlasů nepochybně zvolit také účinné varovné systémy. Klasiku v tomto ohledu představují elektronické sirény. Dnes už jsou často automatické, respektive se dají nastavit tak, že obyvatelstvo a zodpovědné osoby varují včas.

Dalším užitečným prvkem, který lze hlavně do větších měst, ale také třeba horských vesniček doporučit, je lokální výstražný systém. Jedná se prvky, jako jsou srážkoměry, hladinoměrná čidla, seismická čidla apod. V neposlední řadě lze zmínit BIS – bezdrátový informační systém. Jde o efektivní a moderní prvek, který dokáže přenášet zvuk do ústředny na poměrně velkou vzdálenost.

Prodejce

Varovné systémy, drátové i bezdrátové obecní rozhlasy a řadu dalších prvků, které spadají do kategorie ozvučovací technika, prodává a instaluje renomovaná tuzemská společnost Elmik. Na trhu působí už od roku 1994. Je schopna zajistit také komplexní servis těchto zařízení. Obce se na ni mohou obrátit v případě, že potřebují ozvučit nádražní haly, kulturní domy, sportovní haly, obřadní a smuteční síně atd. Kompletní výčet lze nalézt přímo na webu Elmik.cz.