Vodovodní filtry zbaví kohoutkovou vodu zdraví škodlivých látek

Většina obyvatel ČR používá k denní konzumaci vodu z kohoutku. Ta ale obsahuje mnoho zdraví škodlivých látek, které se v dlouhodobém horizontu v těle nahromadí a mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Řešením jsou vodovodní filtry, které vodu zbaví většiny těchto látek, aniž by ztratila svou biologickou hodnotu.

Nechutná vám voda z kohoutku a dáváte raději přednost džusům a limonádám? Možná by vám pomohl vodovodní filtr, který z vody odstraní ropné látky, saponáty, stopy organických sloučenin chloru, stopy chemikálií používaných v zemědělství a další. Po filtraci z vody zmizí také nepříjemný zápach či zákal a voda bude nejen chutnější, ale také zdravější. U vody upravené pomocí vodovodního filtru se navíc nemusíte bát, že by byla zbavena přirozených minerálních látek. Ty zůstávají zachovány.

Možnosti vodovodních filtrů

Na trhu existuje hned několik typů vodovodních filtrů. Nejefektivnější jsou filtry sloužící k odstranění cizorodých látek a chloru z kohoutkové vody, které jsou zpravidla umisťovány na kuchyňskou linku, nebo případně pod ní. Velmi oblíbenou alternativou jsou také filtrační konvice, které z vody odstraní široké množství nežádoucích látek včetně tvrdosti.

Poznejte rozdíl

Filtrovaná voda zbavená nežádoucích látek oproti kohoutkové vodě bez úprav přináší spoustu výhod. Nejen že je upravená voda zdravější, ale také chutnější. I na chuti obyčejné kávy nebo čaje poznáte zásadní rozdíl. Díky filtrované vodě navíc chráníte kuchyňské spotřebiče, ve kterých nedochází k tvorbě vodního kamene a prodlužuje se tak jejich životnost.

Přístroje pro zdraví

Zaujala vás možnost chutnější a kvalitnější vody k denní konzumaci pomocí vodovodních filtrů? Širokou nabídku produktů k úpravě kohoutkové vody včetně souvisejících informací najdete například v e-shopu Přístroje pro zdraví. E-shop také nabízí řadu dalších užitečných zařízení a přístrojů, které vám pomohou.