Jak zjistit, že máte vyšší váhu? Pomůže i BMI kalkulačka

Zdravý životný styl je dnes trendy. Spadá do něho jak správná strava, tak i dostatek pohybu. Řada lidí se rozhodne pro změnu také z důvodu, že mají nějaké to kilo navíc. Jak zjistit, zda tento problém netrápí i vás? Může pomoci výpočet BMI, ale i řada jiných věcí. Tou první může být fakt, že se stále hůře vejdete do svého oblečení. Pokud vám začíná být malé, je to známka toho, že tloustnete. Body Mass Index vám dokáže říci, zda je vaše váha stále ještě v normě, nebo již ne.

BMI kalkulačka vám řekne přesné informace o vaší váze

Že vám jsou malé věci vám sice říká, že tloustnete, ale v danou chvíli nevíte, zda je vaše váha stále v normálu, nebo už nikoliv. Proto je dobrým pomocníkem již zmíněná BMI kalkulačka. K výpočtu potřebujete znát pouze vaši výšku a dále svou hmotnost. Poté vypočítáte BMI index díky kterému se již zařadíte do přesné kategorie. I když vám jsou věci malé, stále můžete mít optimální váhu. Často je však pravděpodobnějším, že už trpíte nadváhou, nebo směřujete k obezitě. Tady už je změna životního stylu téměř nutností, jelikož nejde jenom o krásu, ale jde také o vaše zdraví.

Když nevyužijete BMI, všímejte si dalších věcí

O jaké věci se může jednat? Stačí se pravidelně dívat do zrcadla, které vám také ukáže případné změny na vašem těle. A to v tom směru, že začíná vypadat větší, než dříve. Stejně tak je vhodné se pravidelně vážit a pozorovat konkrétní nárůst vaší hmotnosti. Zde musíme opět podotknout, že když už zjistíte svou váhu, je vhodné ji použít i na zjištění BMI. Určitě doporučujeme všímat si také své fyzické kondice. Není nic výjimečného, že nadváha jde ruku v ruce s tím, že se vaše fyzická kondice zhoršuje. Pokud vám dělá každý pohyb stále větší problémy, je to také jasný ukazatel toho, že pomalu ale jistě tloustnete. A to taktéž není něco, co byste chtěli.