Vyberte si bundu podle ročního období

Jak koupit bundu teď hned

Kozačky, lodičky, kotníkové tenisky, žabky, pantofle,… Stejně jako rozlišujete boty podle ročního období, dělit byste takto mohla i dámské bundy. I když by bylo samozřejmě výhodné mít na věšáku jednu univerzální bundu, stejně jako u bot to jednoduše není možné. Každé roční období s sebou nese nějaká specifika, která musíte při výběru bundy zohlednit. A to je přeci dobrý argument pro to, abyste si koupila další kousek do vaší sbírky ne? Dámské bundy lze vybírat podle materiálu, tvaru, účelu využívání, apod. Podívejte se ale, jak si správně vybrat, když jediné, co víte je, že chcete bundu a venku je právě podzim/jaro/léto/zima.

people-690547_640

Jarní bunda

Jarní dámské bundy přinášejí jistou formu úlevy po neforemných zimních bundách. Jsou tu mnohem větší možnosti výběru v tvarech, provedeních i střizích. Materiály byste měla vybírat vzdušnější, a pokud to lze tak také nepromokavé. Aprílové počasí je přeci jen neoddělitelnou součástí jara. Jarní bundy jsou spíše kratšího charakteru a světlých krémových barev či pastelového zabarvení. Nezapomínejte ale ani na kapuci a vysoký límec, který vás ochrání před nečekaným větrem.

Letní bunda

I když si myslíte, že na léto žádnou bundu nepotřebujete, opak je pravdou. Ne všechny letní večery jsou extra teplé a něco na přehození ramen přijde vždycky vhod. Letní bundy vybírejte z tenkých a vzdušných materiálů. Střih lze volit klasický do pasu nebo jen pod prsa. Takovou krátkou bundičku opravdu nevyužijete jindy více, než během letních večerů.

Podzimní bunda

S příchodem podzimu, už budete potřebovat lepší obranu proti studenému větru a vlezlému dešti než v létě. Nejvhodnější na podzim jsou kožené bundičky, které překypují barvami a mají rozmanité střihy. Prim hrají červená, žlutá, hnědá a bílá. Tady se nemusíte bát ani sytějších barev. Jako podzimní jsou vhodné i bundy ze softshellu.

Zimní bunda

Životním posláním zimní bundy je, aby vás udržely v teple a suchu. Při výběru si tedy dávejte pozor především na materiál, který by měl být minimálně nepromokavý. Nejvíce tepla vám zajistí přírodní materiály, jako jsou ovčí vlna nebo klasické „péřovky“. Zimní bundy kupujte určitě s kapucí, vysokým límcem a možností stáhnout si lem u rukávů nebo v pase.