Dámské šaty podle ročního období

Šaty po celý rok

Každé roční období je něčím charakteristické a stejně tak oblečení, které se v daném období nosí. Podobně jako si v zimě nevyrazíte ven v plavkách, ani u šatů byste neměla takové faux pas podceňovat. I když pouzdrové šaty jsou univerzální a lze je nosit kdykoliv, neplatí to ani zdaleka pro všechny druhy šatů. Podívejte se, jak se takové dámské šaty dají dělit podle jednoduchého klíče, kterým je roční období.

sunflower-834987_640

Jarní šaty

Šaty na jaro mohou být volnějšího střihu s rozevlátou sukní. Pro jaro jsou typické také šaty bez ramínek nebo jen špagetová ramínka. Barva šatů by měla odrážet jarní energii, proto je lepší volit květinové vzory a pastelové odstíny. Ukažte, že máte po zimě novou sílu, a jarní šaty vybírejte ze lnu a hedvábí.

Letní šaty

Pro léto jsou klasické dva druhy šatů. První z nich poukáže na vaši dobrodružnou povahu, ale zároveň nemusí padnout každému. Jedná se o safari styl letních šatů, které perfektně drží tvar, ale zase je na nich často vidět pot. Druhý styl jsou typické volné a vzdušné letní šaty na tenká ramínka, u kterých se meze nekladou ani v barvě ani střihu.

Podzimní šaty

Na podzim, když se listí vybarvuje a vítr fouká pod sukně, je lepší obléknout si něco trochu teplejšího. Nejlepší šaty pro takové období jsou pletené nebo obecně vlněné šaty, které díky materiálu sednou naprosto každé postavě. Šaty na podzim byste měla vybírat z „podzimních barev“ tj. červené, žluté, hořčicové, hnědé, krémové, apod. Výhodou pletených šatů je, že si je při troše šikovnosti můžete vyrobit i doma.

Zimní šaty

I v zimě můžete nosit šaty a být tak pro „Ježíška“ hezká. Prim hrají dlouhé rukávy a jednoduché střihy. Volit můžete opět z příjemných pletených kousků nebo pouzdrových šatů. Ty vám dodají sváteční náladu a navíc ukážou, že pod tou neforemnou bundou schováváte ženské tvary. Barevné provedení šatů směřujte k modré, bílé, hnědé, červené a zelené.

Napsat komentář